Nové bydlení ve francouzském stylu. Dopomůže vám k němu i vhodně zvolená podlaha

Nové bydlení ve francouzském stylu. Dopomůže vám k němu i vhodně zvolená podlaha

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Levandulemi provoněný interiér, který hřeje na první pohled. To je přesně to, co nám po dlouhé zimě zvedne náladu a zažene jarní únavu. Francouzský styl Provence je stálicí mezi často se měnícími trendy. Zvolit příhodné barvy, nábytek i doplňky tak, aby prostor nepůsobil kýčovitě, není nic jednoduchého. Než zaplnit místnost dekoracemi, na které se bude prášit, je vhodnější zaměřit se na plochu, jenž často zabírá značnou část našeho interiéru. Ideálně zvolenou podlahovou krytinou uděláte divy.

 

Barvy sluncem zalitých polí

Do Provence se jezdí především za sluncem a vůní levandule. To nejlepší z tohoto kraje se poté odráží i v interiéru, a to zejména pomocí barev. Nejoblíbenější francouzskou barvou vnitřních prostorů je vzdušná bílá, která mnohdy přechází do krémových tónů. Dále se kombinují různé pastelové odstíny s šedou barvou, nejčastěji to je růžová a fialová či lila. Bát se nemusíte ani žluté, která má symbolizovat sluneční paprsky. S touto barvou ale zacházejte střídmě a vždy ji využívejte v tlumených tónech. Jedinou výraznou barvou v místnosti je barva dřeva, kterou lze zmírnit patinou.

 

Na doladění interiéru se můžete podílet i vy sami a patinování si vyzkoušet. Provensálský styl ho hojně využívá. Patina má vyvolat dojem opotřebovanosti časem, čehož se nemusíte obávat. Interiéru dodá nevšední atmosféru a šmrnc. Ruční práce vás navíc může po náročném dni v práci přivést na jiné myšlenky.

 

Venkov na dosah

Stylu la Provence se také říká venkovský a to z toho důvodu, že jeho záměrem je přinést kousek venkova i do nejrušnějšího centra města. Jednoduchý vintage nábytek, bílé stěny a pastelové doplňky v kombinaci s podlahou v dekoru světlého dřeva zajistí, že se budete i po náročném dni cítit jako o víkendu na chalupě. „Světlé až bílé dřevo je již delší dobu mezi dekory podlah velmi vyhledávané. Výhodou dnešních dní je, že nemusíte pokládat pravou dřevěnou podlahu, která je náročnější jak na údržbu, tak finančně, ale stejného výsledku docílíte kvalitním PVC.“ vysvětluje Renáta Stuchlíková z Koberce Trend.

 

Francouzi milují harmonii chutí, vůní a barev a ideálně si vše užívají dohromady. Pokud i vy propadnete stylu Provence, možná na chvíli zapomenete na každodenní shon a v útulném prostředí si vychutnáte první jarní dny.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: