Nepodceňujte znalosti realitních makléřů, při prodeji nemovitosti vám pomohou zajistit maximální zisk s minimálním úsilím

Nepodceňujte znalosti realitních makléřů, při prodeji nemovitosti vám pomohou zajistit maximální zisk s minimálním úsilím

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ať už jsou vaše důvody k prodeji nemovitosti jakékoli, cílem každého je prodat nemovitost rychle, bez zbytečných průtahů a za co možná nejvyšší cenu. K tomu je ovšem nutné mít určité know how a zkušenosti z oboru. A přestože je možné tento krok podniknout na vlastní pěst, vřele doporučujeme přizvat si realitního makléře. Ten nejen, že minimalizuje jakákoli rizika, ale zbaví vás většiny starostí, které s prodejem nemovitosti souvisí.

Samotná představa této transakce je totiž poměrně jednoduchá. Nemovitost je nejprve třeba inzerovat, následně si vybrat kupce, dát dohromady potřebnou smluvní dokumentaci a vyinkasovat peníze. „Spoustu majitelů nemovitosti si takto prodej opravdu představuje a v ideálním případě může tento vzorec i fungovat. Případné komplikace či rizika se ovšem zpravidla objevují až na poslední chvíli a někdo, kdo s prodejem nemovitosti nemá předchozí zkušenosti, je ani nemůže předvídat,“ říká Jakub Kindl, manažer rodinné realitní kanceláře Domov, která se specializuje na oblast Prahy a Berounska a na trhu působí již 25 let.

Zároveň je nutné počítat s dalšími nezbytnými kroky, které s prodejem přímo souvisí. Jedním takovým krokem je například stanovení správné prodejní ceny. A přestože se to tak nemusí zdát, vhodně zvolená prodejní cena je pro úspěšné dokončení celé transakce naprosto klíčová. „Ceny nemovitostí nelze určovat jen s ohledem na stav nemovitosti. V potaz je nutné brát samozřejmě i lokalitu, občanskou vybavenost okolí a především i aktuální situaci na realitním trhu. Lze navíc předpokládat, že má prodejce k nemovitosti určitou citovou vazbu, a tak její hodnotu může naprosto nevhodně přecenit,“ upozorňuje Kindl na častý problém, který vyvstává již v počátku prodeje. Ceny nemovitostí jsou zároveň ostře sledované jak odborníky, tak lidmi, kteří o koupi bytu či domu zatím jen přemýšlí, a není proto jednoduché s prodejní cenou jakkoli hýbat, je-li jednou stanovena. „Postupné snižování hodnoty nemovitosti ve chvíli, kdy je již inzerována, může mít fatální následky. Taková nemovitost totiž působí dojmem, že je s ní něco špatně, a čím déle ji inzerujeme, tím podezřelejší je. V důsledku o ni kupci nemají zájem nebo jsou oproti prodejci ve výhodě a mohou si dovolit smlouvat. My našim klientům poskytujeme tržní odhad nemovitosti zdarma v rámci našich realitních služeb pro prodávající, a tak si mohou být klienti jisti, že bude hodnota nemovitosti stanovena s ohledem na všechny důležité aspekty,“ dodává Kindl.

S realitním makléřem na své straně máte zároveň jistotu, že vaše nemovitost osloví co nejširší počet vážných zájemců, a to díky profesionální prezentaci. „K prezentaci prodávaných nemovitostí využíváme jak tištěnou reklamu, tak online reklamu a samozřejmostí je zhotovení profesionálních fotografií a videoprohlídky, čímž jsme schopni dosáhnout maximálního možného efektu. V záplavě dalších inzerátů jsou tak námi inzerované nemovitosti vidět. Zároveň máme k dispozici interní databázi aktivních poptávajících, což může výrazně usnadnit celý proces hledání ideálního kupce,“ říká Jakub Kindl.

V neposlední řadě je při prodeji nemovitosti nutné myslet i na bezpečnost celé transakce, což zajistí zejména důkladnost a předešlé znalosti při sepisování smluvní dokumentace. „U všech transakcí dbáme na maximální bezpečnost a transparentnost obchodu pro obě strany a naši firemní právníci zajišťují pro klienty veškeré právní úkony včetně vyhotovení smluvní dokumentace. Tento servis zaručuje kvalitu a rychlost jednotlivých právních úkonů. O prodej je poté postaráno ze všech stran a díky spolupráci s námi je možné celý proces značně urychlit, dosáhnout co nejvyšší možné ceny a ušetřit si nemalé množství starostí,“ uzavírá Kindl za realitní kancelář Domov.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: