Neotřelý svatební obřad tkví v detailech

Neotřelý svatební obřad tkví v detailech

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Svatební den mnohdy provází měsíce příprav a plánování. A není se čemu divit. Pro většinu lidí je totiž svatba jedním z nejdůležitějších milníků v životě. Jak ale docílit neotřelého svatebního obřadu, který se všem vryje do paměti?

Menu

Zejména v letních měsících je představa tradičního českého menu obsahujícího svíčkovou s pěti knedlíky absurdní. Pokud se nebojíte experimentovat, zvolte odlehčenou variantu svatební hostiny. K oblíbeným pokrmům patří drůbeží maso, ryby, grilovaná zelenina, ovocné dezerty a krémové polévky. Není od věci také myslet na stále se rozvíjející trend alternativního stravování a zařadit do jídelníčku takové potraviny, které uspokojí i chuťové pohárky přítomných vegetariánů a veganů. Doporučujeme nezanedbávat výslužku, kterou by měl být obdarován každý svatebčan. Krabičky na výslužku navíc můžete nechat vyrobit na míru na e-shopu Paketo.cz, kde nově v sortimentu naleznete i nejrůznější krabičky na pralinky, makronky či cupcakes. Zdá-li se vám tedy představa klasických svatebních koláčků poněkud fádní, vsaďte na moderní dezerty.

Místo svatby

Doba, kdy se obřad konával v místní radnici či přilehlém zámečku, je již dávno pryč. Nyní se můžete nechat oddat v zahradnictví, v lese, v botanické zahradě, v muzeu či dokonce na ochozu komína. Nic proti ničemu, záleží jen na kreativitě nevěsty a ženicha. Ve vodách internetu jsou dokonce k dispozici i svatební obřady v dole nebo v oblacích. V tomto případě navíc neplatí, že čím originálnější místo, tím dražší obřad. Dáváte-li přednost přírodní atmosféře, taková svatba na paloučku u lesa vyjde levněji než v obřadní síni. Pravdou ovšem zůstává, že ušetřené finance budete pravděpodobně muset investovat do dekorace a uzpůsobení vybraného místa.

Hudba

Přestože je Mendelssohnův svatební pochod nestárnoucí klasikou, není třeba jej úzkostlivě oprašovat pokaždé, když jde nevěsta vstříc své zářné budoucnosti. Obavy, zda se hodí rozezvučet sál vaším oblíbeným hitem z dob puberty, hoďte za hlavy. Jde především o vás a váš svatební den.

Šaty

Dlouhé běloskvoucí šaty s několika spodničkami již dávno nejsou nutností. Trváte-li na světlé barvě, můžete volit všechny odstíny od slonové kosti až po champagne. Nemějte strach volit i extravagantnější modely či šaty krátké, ty jsou zajímavé a čím dál tím více moderní. Stále však platí, že nevěsta i ženich by k sobě měli ladit. Na následných fotografiích je také efektivní, má-li každý svatebčan jeden doplněk v předem udaném odstínu. S pozvánkami rozpošlete i malý lísteček s vámi vytouženým dress codem.

Pozornost pro hosty

Kromě výše zmíněné výslužky můžete svatebčany překvapit i malou pozorností. Pro každého připravte například semínko čtyřlístku, které si hosté mohou doma sami vypěstovat. Semínka čtyřlístku zakoupíte v každém zahradnictví a navíc se jedná o roztomilé gesto, které každý ocení. Před samotným obřadem můžete také rozdávat obálky s nápisem „Na slzy štěstí“ obsahující papírový kapesníček, který uvítají zejména maminky a babičky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: