Není toxin jako toxin (a není detoxikace jako detoxikace)

Není toxin jako toxin (a není detoxikace jako detoxikace)

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ještě před necelými dvaceti lety byl pojem „detoxikace“ spojován především s očistou od alkoholu a drog. Dnes je naopak poněkud „nadužíván“. Detoxikační pleťová maska, detoxikační jednodenní dieta,… Všechny tyto produkty a procedury jsou jistě prospěšné a blahodárné, ale s detoxikací jako takovou mnoho společného nemají.

Představovat si, že prostřednictvím pravidelného používání pleťové masky zbavím svou pleť veškerých toxinů, je stejně bláhové jako myslet si, že jediný den v měsíci, kdy budu pít pouze zeleninové šťávy, mi zajistí pevné zdraví a dlouhověkost. Detoxikace lidského organismu je nesmírně náročný proces, který trvá prakticky od narození do posledního dechu. V těle se totiž neustále odehrávají samo detoxikační procesy, které pomáhají regulovat to obrovské množství toxinů, jenž den co den přijímáme.

Narušený nebo oslabený imunitní systém však způsobí, že jsou tyto samo detoxikační procesy více či méně výrazně narušeny. V tu chvíli započne zcela jiný proces: hromadění toxinů, které může trvat týdny, měsíce, ale nezřídka kdy také celé roky, než se jejich patologické působení odrazí v našem zdravotním stavu. A v tu chvíli by měla na scénu přijít detoxikace v pravém slova smyslu.

Kde se berou toxiny

Mnoho toxinů si člověk nese s sebou už od narození, jsou součástí jeho genetické výbavy. Dále však přijímá toxiny z životního prostředí: ze vzduchu, vody, potravy, zbytků léků,…

Velikým nepřítelem pro lidské zdraví jsou všudy přítomné mikroorganismy, které se v našich útrobách dokáží množit téměř rychlostí světla, a přitom jsou natolik rafinované, aby se zvládly dlouhou dobu ukrývat a zapouzdřovat. Přítomnost mikrobiálních toxinů se proto vůbec nemusí projevit pouze akutními onemocněními, jako jsou chřipka, viróza nebo angína, ale mohou spouštět i celou řadu chronických a vleklých potíží.

Miliony lidí po celém světě trpí také metabolickými problémy a v jejich těle se usazují „metabolity“ – toxiny z nedokonale zpracované potravy (nejčastěji z mléčných a pšeničných výrobků, z masa). Metabolické potíže přitom mohou vést nejen k nevolnostem a intolerancím, ale i k závažnějších chorobách, které se mohou promítnout ve fyzickém i psychickém zdraví.

Čím dál častěji svůj organismus zatěžujeme emocionálními toxiny. Vstupní bránu do těla jim otevírá duševní vyčerpání, stres, citová nestabilita. Tento druh toxinů dokáže vyvolat opravdu nepříjemné psychické pocity – od roztržitosti přes úzkosti, vzteklost, starosti bez zjevné příčiny až po deprese.

Smyslem detoxikace Metodou C.I.C. je nejen očistit tělo od toxinů, ale především zjistit, které z výše uvedených toxinů převládají, kde přesně se jejich ložiska nacházejí a jak škodí. Obecné očisty prospějí výrazně lépe organismu, který již detoxikací prošel, v opačném případě velký efekt nečekejte. Detoxikace má organismus dovést k celkové rovnováze a pocitu životní vitality a radosti. Nezaměňujme proto promyšlenou a cílenou detoxikaci s krátkodobými detoxikačními procesy, které mohou být podpůrnou, ale jistě ne hlavní cestou k životní harmonii

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: