Nemůžete se dočkat jara? Vyrobte si doma věčné jaro pomocí dekorace

Nemůžete se dočkat jara? Vyrobte si doma věčné jaro pomocí dekorace

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Je už na vás zima dlouhá a netrpělivě vyhlížíte jaro? Vyrobte si doma efektní květy různých velikostí, které můžete naaranžovat do vázy a jednoduše si tak navodit veselou jarní atmosféru nezávisle na venkovním počasí. Využijte k tomu speciální pěnový materiál zvaný moosgummi, který je ideální na vystřihování, výrobu razítek a nejrůznějších voděodolných dekorací.

Už jste někdy slyšeli o tzv. pěnovce neboli moosgummi? Jde o pěnový materiál, který se většinou prodává po arších velikosti A4, ale samozřejmě není problém sehnat i jiné rozměry. V nabídce je široká paleta barev i hotových výseků pro jednodušší tvoření. Výhodou je, že se jedná o poměrně levný materiál, takže na kreativní pokusy je přímo ideální. Skvěle se dá také pracovat se savostí tohoto materiálu a snadno z něj vyrobit třeba různé tvary pro razítka.

„Moosgummi neboli pěnová guma je výborný materiál pro výrobu plastických dekorací, jako jsou například různé květiny či lístky. Výhoda pěnovky spočívá v tom, že ji po nahřátí lze dobře tvarovat a požadovaný tvar si zachová i po vychladnutí. Nahřátá pěnovka se dá vložit do speciálních forem na moosgummi. V naší nabídce najdete také raznice vhodné na vyražení motivů z pěnové gumy,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka platformy pro všechny nadšené kreativní tvůrce Idea Creative. Kutilské, výtvarné a kreativní pomůcky seženete za pár peněz na e-shopu Koralky-dekorace. Kromě materiálu a potřeb tam můžete najít spoustu inspirace i konkrétních DIY návodů na tvoření všeho druhu.

Z moosgummi pěnovky můžete vyrobit spoustu zajímavých věcí, jako např. šperky, ozdoby, závěsné dekorace, přáníčka, dětská razítka, zvířátka či přívěsky všeho druhu. Snadno se může stříhat, řezat, lepit, skládat i sešívat. Je vhodná i pro práci s dětmi od tří let.

Květina do vázy, která nikdy neuschne

Na její výrobu budete potřebovat pěnovou moosgummi ve dvou barvách na květ a pestík, nůžky, pravítko, tavicí pistoli a vázací drátek. Nejprve si pěnovku naměřte na květ (doporučujeme 8 × 15 cm) a z jiné barvy na pestík (doporučujeme 7 × 3 cm). Pěnovku přeložte napůl a pravidelně nastříhejte, ovšem pozor, nesmíte to nastřihnout až do krajů. Gumu zploštělou stříháním si otočte naopak, abyste měli zaoblené okraje, a stejně si připravte pestík. Středový pestík z jiné barvy si svineme a přilepíme na okraj větší nastříhané pěnovky. Zarolujte pestík dovnitř, až zůstane uprostřed zakulaceného květu, a poté přilepte. Výsledný květ upravte a načechrejte, aby byl úhledný a pěkně pravidelný. Pestík uprostřed nůžkami nepravidelně prostříhejte pro větší věrohodnost a podobnost s přírodní verzí. Na samotný konec zespodu zapíchněte vázací drátek, kterým květ upevníte, kam bude libo.

A efektní květ je hotový! Pěnová guma moosgummi je pochopitelně k sehnání v nejrůznějších barvách, délkou ustřiženého pásku si můžete sami zvolit velikost květu. Teď už stačí jen vyrobit různě velké pestrobarevné květy a umně naaranžovat do vázy. Váš kousek věčného jara je na světě!

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: