Nemovitosti jsou vhodným zajištěním pro nejistou dobu. Co ovlivňuje úspěch investiční nemovitosti?

Nemovitosti jsou vhodným zajištěním pro nejistou dobu. Co ovlivňuje úspěch investiční nemovitosti?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Na tom, že je nákup domu či bytu k dalšímu pronájmu výhodným a bezpečným způsobem, jak zhodnotit naspořené peníze, se shodují finanční poradci, zkušení investoři i realitní makléři. Hlavním lákadlem každého investora je výnos. A právě nemovitosti ho přinášejí hned dvakrát. Zhodnocují se postupně stejně jako jiné komodity, ale zároveň pravidelně každý měsíc generují pravidelný příjem. Podmínkou výnosnosti je však zvolení šikovné investiční strategie a výběr správné nemovitosti.

Kromě dvojího zhodnocení můžete s investičními nemovitostmi dosáhnout mnohem vyššího výnosu než třeba se spořicími účty. Avšak i úspěch investice do nemovitosti ovlivňuje celá řada faktorů, například správný výběr nemovitosti, znalost pohybu a vývoje realitního trhu, výhodnost koupě, optimální podíl vlastních a cizích zdrojů na financování nebo třeba šťastná ruka při výběru nájemníka. Do hry tak vstupuje celá řada proměnných, které mohou při troše smůly proměnit sen o snadném přivýdělku v noční můru plnou byrokracie, právních a technických zádrhelů.

Proto na realitním trhu existují služby, které nabízejí kompletní profesionální poradenství a pomoc se vším, co s výběrem a nákupem nemovitosti souvisí, a to pod jednou střechou. Služby zahrnují nezávislé poradenství z pohledu investice a zhodnocení tržních cen, vyhledání vhodné nemovitost k nákupu dle individuálního zadání, prověření právních i technických aspektů nemovitosti a pomoc se zajištěním financování či plánu na rekonstrukci.

Investiční nemovitost s dobrým zhodnocením

„V zásadě jde o to, zvolit výhodnou investiční strategii. Ta spočívá ve výběru a následném nákupu cenově výhodného bytu či domu, který se podaří výhodně pronajmout a jehož cena do budoucna poroste. Splníte-li všechny tyto podmínky, vlastnictví nemovitosti vám může vynést i 7 % ročně,“ říká Matěj Kunc, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz, která vznikla jako protipól k zavedené praxi realitních kanceláří, které mnohdy upřednostňují vlastní nabídky nemovitostí bez ohledu na zájem kupujícího.

„Nákup nemovitosti i její následný provoz přináší mnohá rizika. Mezi nejčastější patří jednání s neseriózními realitními makléři, skryté právní a technické vady nemovitosti či jen nedostatečná informovanost a chybějící zkušenosti, které jsou potřeba pro bezproblémový nákup,“ pokračuje Kunc. V sázce jsou mnohdy celoživotní úspory, proto se vyplatí povolat zkušeného odborníka, který vás celým procesem nákupu provede.

Zvolení vhodného typu nemovitosti

Vybrat si vhodný typ nemovitosti je prvním důležitým krokem. Rozhodnutí by mělo být kvalifikované s ohledem na mnohé aspekty. Na rozdíl od nemovitosti, v níž plánujete sami bydlet, nehrají u investičních nemovitostí roli žádné emoce a osobní preference. Záleží jen na tom, aby byly vaše peníze dobře uloženy a zhodnoceny. Vhodná nemovitost by se měla vybírat nejen za základě záměru kupujícího, ale také například s ohledem na aktuální situaci na trhu. Zvlášť je třeba posoudit vhodný typ vlastnického vztahu, zda vybrat starší byt, nebo novostavbu atd.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: