Nejlevnější dovolená u moře, značka hned

Nejlevnější dovolená u moře, značka hned

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Někteří preferují dovolenou v tuzemsku, jiní nedají dopustit na dovolenou v horách a řada z nás tíhne k dovolené na pláži u moře. Patříte i vy k milovníkům moře? Pak si možná také pokládáte otázku, kam na nejlevnější dovolenou u moře. Udělali jsme za vás malý průzkum a přinášíme tip na čtyři destinace kde vás odpočinek u moře nezruinuje.

Češi mají pobyty u moře velmi rádi. Nejčastěji jezdí k moři do Řecka, Chorvatska, na Kanárské ostrovy a do Egypta. Co se týče ceny dovolené, z průzkumů vyšlo, že jsou Češi ochotní v průměru utratit zhruba čtrnáct až patnáct tisíc za osobu. Ceny dovolené u moře se odvíjejí od celé řady parametrů. Asi nejvýrazněji se do ceny dovolené promítá to, jakou zemi plánujete navštívit a zda se rozhodnete jet s cestovní kanceláří s pojištěním, nebo budete cestovat takzvaně na vlastní pěst. Ve většině případů se vyplatí sledovat last minute a first minute nabídky, díky kterým můžete zájezd pořídit i o desítky procent levněji. Před tím, než se vydáte na dovolenou k moři, nezapomeňte si zařídit cestovní pojištění. Na celý proces vám postačí pět minut – stačí využít volně dostupných internetových srovnávačů, jako například Porovnej24.cz, a na pár kliknutí si vybrat nejvýhodnější nabídku.

Chorvatsko

U nejlevnějších dovolených se řadě lidí vybaví Chorvatsko, které je oblíbené zejména vzhledem k tomu, že je do Chorvatska z Česka možné dojet autem. V posledních letech je také velmi oblíbeným způsobem dopravy do Chorvatska vlak. Co se týče cen v Chorvatsku, jsou velmi podobné cenám v České republice. Večeře pro dva v restauraci vás vyjde jako u nás, podobná je i cena potravin. Naopak o něco vyšší jsou ceny pohonných hmot.

Polsko

Dovolenou u moře si můžete vychutnat i u našich sousedů. Polsko je oblíbené zejména vzhledem k dobré dojezdové vzdálenosti z Česka po německých dálnicích a také relativně nízkým cenám, které jsou ve většině případů stejné, případně o něco nižší než u nás. Baltské moře mívá v průběhu hlavní turistické sezóny okolo dvaceti stupňů a baltské pobřeží charakterizují písčité pláže s pozvolným vstupem do moře.

Itálie

Další zemí hojně navštěvovanou českými turisty je Itálie, která se v případě nákupů v supermarketech opět vyznačuje velmi podobnými cenami jako u nás. Je ale třeba říci, že ceny v restauracích jsou výrazně vyšší než v Česku.

Egypt

Pobyt u moře na písčité pláži ve čtyřhvězdičkovém hotelu se stravováním all inclusive za cenu okolo deseti tisíc korun? Ano, v Egyptě je to v případě nabídek last minute nebo first minute opravdu možné. Obecně můžeme říci, že ceny v Egyptě nejsou příliš vysoké a navíc řada cen v Egyptě není pevně daná, takže můžete ceny ještě snížit smlouváním. Pokud plánujete na dovolené v Egyptě výlet po okolí, doporučujeme výlet zakoupit od místní agentury. Obvykle totiž cena vychází lépe než výlety nabízené cestovní kanceláří.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: