Modulární domy: Jaké jsou jejich přednosti a opravdu se vyrovnají tradičním stavbám?

Modulární domy: Jaké jsou jejich přednosti a opravdu se vyrovnají tradičním stavbám?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Modulární výstavby, potažmo domy, jsou v posledních letech čím dál víc populární a lidé je volí oproti tradičním stavbám nejen pro soukromé bydlení, ale i jako variantu pro administrativní a kancelářské objekty, bistra a stánky či jako zázemí sportovišť. Jaké ale je bydlení v buňce a dá se považovat za plnohodnotné?

Ze stavební buňky k designovému domu

Představíme-li si klasické stavební buňky, budeme mít pravděpodobně potíže z nich v mysli vytvořit dům tradičních proporcí a rozměrů, který by měl vyhovovat všem našim potřebám. Od naší mysli se toto však ani neočekává a několik posledních let, během kterých výstavba modulárních domů vzkvétala, je důkazem, jak dokáže být takovéto minimalistické bydlení designové. Tyto domky dokážou splynout s přírodou, jsou eco- friendly a pro své obyvatele nabízí nespočet možností na vnitřní zařízení, ale i venkovní úpravu. A přestože jim v Čechách ještě možná tolik nedůvěřujeme, jejich popularita v ostatních evropských zemích roste, a to zejména v Rakousku či v Německu.

Hlavní výhody modulárních domů

Proč bychom ale měli vůbec volit modulárních domek oproti klasickému domu? Hlavní výhodou je bezesporu to, že se celá stavba vyrábí v suchém prostředí výrobní haly, a není tak limitována například počasím. Zároveň oproti výstavbě klasického domu trvá v průměru o 80 % méně času a finální montáž celé stavby na místě je hotová během jednoho dne. Pro představu, jakmile si zákazník vybere typ modulárního domu a podepíše s vybranou firmou smlouvu, během čtyř až pěti týdnů se prakticky může stěhovat. Zmínit je však třeba i náklady na celé bydlení, které jsou úměrně nižší nejen v počáteční fázi, ale i během bydlení samotného. Modulární domy jsou zároveň vhodné i pro bezdětné páry, které mohou na začátek zvolit minimalističtější variantu a následně celou stavbu rozšířit o další část, jakmile se rozhodnou založit rodinu. Modulární domy totiž rostou s námi a s našimi potřebami.

Jakého výrobce a dodavatele zvolit?

Při výběru modulárního domu je důležité zvolit si spolehlivou firmu, která nabídne komplexní služby a zároveň nám ušetří čas a starosti. Na českém trhu dosahuje výborných výsledků rodinná společnost Smart Module, která se zaměřuje na komplexní služby v oblasti architektury, projektování, výroby, výstavby a služby modulárních staveb. Společnost má za sebou několik úspěšných a zásadních projektů jako například zázemí baseballového a softballového klubu v Kladně, mateřskou školku v Německu či smart bungalov, který byl tvořen na zakázku pro manželský pár a který má dvě nadzemní podlaží a sklep, kde se mj. nachází všechny důležité technologie pro chod bungalovu.

Společnost Smart Module je tak vhodnou volbou, pokud hledáme profesionály, kteří rozumí dané problematice a zároveň firmu, která porozumí našim potřebám.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: