Majitelé investičních nemovitostí budou do budoucna ve výhodě

Majitelé investičních nemovitostí budou do budoucna ve výhodě

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Co vás všechno čeká, když se rozhodnete investovat do realit? Mějte v první řadě na paměti, že koupí ideální investiční nemovitosti starosti teprve začínají. O nemovitost je třeba se pravidelně starat. Kvalitní správa si žádá poměrně hodně času. Představu o bezpracné rentě tak v praxi rychle střídá vystřízlivění a z koníčku při zaměstnání se v mnoha případech stává práce na plný úvazek.

 

Zatímco nízké úrokové sazby dělají hypotéky dostupnějšími a kupní síla díky levným penězům narůstá a nahrává investicím, u vyšších sazeb je to naopak. Když jsou hypotéky dražší, řada lidí na ně nedosáhne a je pro ně výhodnější platit si nájem. Při nízkých úrokových sazbách je situace opačná – lidem se více vyplatí hypotéka, protože její splátka se rovná výši nájemného, v některých regionech může být dokonce ještě nižší. Očekávaný vývoj na realitním trhu bude podle odborníků nahrávat majitelům investičních nemovitostí. Ve větších městech navíc narůstá populace s ohledem na příliv pracovních sil ze zahraničí, což jde ruku v ruce s nedostatkem bytů a zvyšujícím se nájemným. Pokud tedy budete mít dobře zainvestováno do realit, můžete na nájmech slušně vydělat. Koupená nemovitost se zhodnocuje dvojím způsobem – jednak sama časem nabývá na hodnotě – na rozdíl od peněz uložených na účtu, které podléhají inflaci a na hodnotě ztrácejí; druhak vám generuje pravidelný příjem z pronájmu.

Nemovitosti – výborný poměr návratnosti investice a investičního rizika

„Běžný výnos z pronájmu investičního bytu se pohybuje kolem 3–4 % p. a. Pokud investujete výhodně a vlastněnou nemovitost budete efektivně pronajímat a spravovat, je možné dosáhnout výnosů až 7 % p. a. Navíc se investice zhodnocuje časem. To znamená, že ji prodáte zpravidla dráž, než jste ji koupili. Celkové průměrné meziroční zhodnocení profesionálně zprostředkovaných a spravovaných nemovitostí dosahuje 9,7 %,“ říká David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International, která na domácím i zahraničním trhu s nemovitostmi působí více než deset let.

„Každého majitele nájemního bytu láká vidina stabilního pasivního příjmu. Zkušenost však říká, že inkasovat nájemné je příjemné do chvíle, než se v bytě něco rozbije, nájemníci dají výpověď nebo se z nich vyklubou neplatiči. Ozve se rozúčtování plateb za služby a energie, schůze SVJ, daňová přiznání, pojištění atd. Najednou má vlastník spousty práce, která ho nebaví, neorientuje se v ní a nemá na ni čas,“ popisuje Novotný a pokračuje: „Pokud si přejete jen inkasovat nájem a o nic se nestarat, svěřte starost o nemovitost profesionálům. Vyhledají vám spolehlivé nájemníky, zastoupí vás v jednání s úřady a třetími stranami, postarají se i o vybírání nájemného či jeho vymáhání, zajistí právní servis, vedení účetnictví i řadu dalších provozních starostí. Díky systematické minimalizaci výpadků příjmů z nájemného dosahujeme průměrné obsazenosti 98 % u dlouhodobých pronájmů,“ dodává Novotný.

Pro všechny, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem a o nic se nestarat, existuje služba garantovaného nájmu. Je také ideální pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nájemníkem nebo nájemník neplatí. „Funguje to tak, že si nemovitost od klienta pronajmeme, vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu. Majiteli platíme sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či nastal problém s neplatiči. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu,“ uzavírá Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: