Letní počasí svádí k výletům s celou rodinou, kam vyrazit?

Letní počasí svádí k výletům s celou rodinou, kam vyrazit?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Počasí se konečně umoudřilo a do konce školního roku zbývá už jen pár týdnů. Výuka přitom již není nikterak náročná, a tak je ideální doba na to, abyste využili následující volné víkendy k výletům, které přijdu vhod celé rodině. Kam ale vyrazit, aby se vaši potomci zabavili a vy zároveň netrpěli?

Dětenický Zámecký resort

Žhavým tipem na rodinný výlet pro následující měsíce je Zámecký resort v obci Dětenice, kterou dobře znají i ti, kteří sem cestu ještě nevážili. Nachází se tu totiž Středověká krčma, která je díky svému unikátnímu konceptu oblíbená mezi českými i zahraničními turisty. Ti tu totiž najdou jak fantastickou gastronomii podle středověkých zvyků a receptur a zároveň i prostředí, kde mohou popustit uzdu své fantazii a alespoň na chvíli se přemístit do dob středověku, kde vládla drsná mluva a zacházení.

Pro některé tak může být návštěva Středověké krčmy šokující, obzvláště, když jsou nově příchozí vyzváni, ať si dřepnou na zadek a vyberou si něco k žrádlu. Vše od mluvy až po způsob servírování je však součástí geniálně promyšleného scénáře, který je právě důvodem toho, proč je krčma tolik oblíbená. Doporučuje se ovšem nechat své konzervativní já doma, jedině tak si užijete autentičnost hrubého středověku plnými doušky.

Není to ovšem jen Středověká krčma, díky které se sem sjíždí turisti ze všech koutů. Na návštěvníky tu totiž čeká například i zrenovovaný barokní zámek, nádherný zámecký park či pivovar, ve kterém se vaří výborné dětenické pivo. Zároveň je možné se tu i ubytovat, a to buď v místním hotelu Rustikal či ve Středověkém hotelu, který výše zmiňovaný koncept posouvá ještě dále. Celý resort je tak ideální víkendovou destinací, hledáte-li výchozí bod pro toulky Českým rájem či jen chcete být ve středu dění. Nejrůznějších akcí a festivalů se tu totiž koná nespočet.

Dětenice dětem zdarma

A jednou z nich je právě akce nazvaná Dětenice dětem zdarma, která se koná každou červnovou neděli, a která nabízí vstupy zdarma pro děti do patnácti let na tematicky laděnou prohlídku zámku, do pivovaru či na rytířský turnaj. Na děti se ovšem myslí i ve Středověké krčmě, a tak tu děti o nedělích mají oběd a večeři zcela zdarma. Podává se kuřecí steak ze stehýnka na grilu s pečeným bramborem a bylinkovou zakysanou smetanou. Možné je také využít pozvání na speciální středověký program, který se koná každý den od 19 hodin a ani zde děti každou červnovou neděli neplatí.

Program jako takový je přitom hlavním turistickým lákadlem a důvodem toho, proč by měl každý do Dětenic alespoň jednou v životě zavítat. Kromě nejrůznějších tanečnic, poběhlic či kejklířů se dočkáte i fakíra, velkolepé ohňové show, souboje těžkooděnců či popravy oběšením. Vše je tak do detailů promyšleno a místní personál si tuto show náležitě užívá.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: