Letní food festivaly jsou v plném proudu, na jaký vyrazit v červenci?

Letní food festivaly jsou v plném proudu, na jaký vyrazit v červenci?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože lidí, kteří přes léto normálně pracují, je drtivá většina, shodneme se asi na tom, že je toto roční období magické. Vybízí k lenošení, relaxování, výletování, požitkářství a samozřejmě i k hodování pod širým nebem. Ano, je to tak. Food festivaly si během let získaly srdce všech milovníků dobrého jídla, a tak si každoročně můžeme vybírat z pestré škály gastronomicky zaměřených festivalů. Který z nich ale doopravdy stojí za to?

Zámecký resort Dětenice a jeho všudypřítomný neúprosný a syrový středověk asi nemusíme nikomu představovat. Jedná se o turisty hojně navštěvované místo, na které den co den vítají nejen všichni příznivci výborné gastronomie ale i ti, kteří ocení netradičně pojatou zábavu. Ne každý ovšem ví, že se zde pravidelně odehrávají i společenské akce namířené na širou veřejnost. A právě jedna z nich je Středověký food festival, který láká návštěvníky nejen na kvalitní staročeskou kuchyni, ale také na originální středověkou atmosféru. Letošní ročník bude navíc již čtvrtý v řadě a přestože uplynulé ročníky nastavily laťku velmi vysoko, při pohledu na plánovaný program vůbec nepochybujeme o tom, že bude tento ročník opět jedinečný.

Festival se koná v sobotu 20. července od jedenácti dopoledne do šesti hodin do večera a připravované pokrmy budou tematicky zaměřené na Franckou říši, barbarský sever a koloniální Indii. Návštěvníci tak budou moci ochutnat chobotnice, ústřice, krevety, kuřecí hnátky, jehněčí klobásky, krocany na ohni nebo indické speciality tandoori a naan. Nebude ale chybět ani celé opékané čuně či opravdový maďarský guláš.

Pro děti zde bude připraven kolotoč, střelnice, vystoupení sokolníka s dravými ptáky či malování na obličej a na své si určitě přijdou i dospělí, neb je čeká rytířské klání, tanečnice, středověká kapela, aperol či champagne bar a spoustu sudů domácího dětenického piva. Vstup je navíc povolen i s domácími mazlíčky a je tu i možnost zapůjčit si deku a jen tak relaxovat v trávě nádherného zámeckého parku.

Bohatý je i doprovodný program, ve kterém nebudou chybět ukázky dělostřelby, vystoupení fakíra a žongléra či středověké mučení zloděje. Těšit se však můžete i na prohlídku zámku a pivovaru. Vstupné na festival je symbolických 50,- korun a děti do patnácti let mají vstup zdarma.

Je se tak jednoznačně na co těšit a pokud byste chtěli v dětenickém resortu strávit více než pár hodin, vřele doporučujeme zavčas rezervovat nocleh v místním hotelu Rustikal či ve Středověkém hotelu, které jsou oba součástí Zámeckého resortu.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: