Kreativitu v pozdějším věku jako když najdeš

Kreativitu v pozdějším věku jako když najdeš

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Tvůrčí nátura je zdrojem rozvoje poznání v mnoha oborech, od vědy přes techniku až k umění. Vědci na základě svých výzkumů dávají do souvislosti určitý typ výchovy a tvůrčí založení osobnosti v pozdějším věku. Jako rodič se můžete pokusit formovat vašeho potomka od útlého věku a významně tak přispět k pěstování tvořivého ducha. I když na to neexistuje univerzální recept, pár praktických tipů přeci jen existuje.

Rozvíjení kreativity v dětském věku je důležité pro zdravý duševní růst každého juniora. Pokud chcete z vašeho syna či dcery chovat nápaditého a podnikavého člověka, pak vězte, že jednoduchý návod na to nenajdete. Čas a energie investované do rozvoje dětí nikdy nepřijdou nazmar a vždy se vyplatí. Tvůrčí osobnosti se vyznačují tím, že stále hledají nová, neotřelá řešení, mají pružné myšlení, jsou vnímavé, spontánní a zvyklé čelit novým situacím ne jako problémům, ale výzvám.

Podporujte dítě v tvořivých aktivitách

V tom vám při výchově mohou být nápomocny různé pomůcky a aktivity. Nemáme však na mysli nejrůznější elektronické hračky. Ty sice díte spolehlivě umlčí tak, že o něm nebudete několik následujících hodin vědět, ale nenaučí ho klíčovým schopnostem.

Skvělý prostor pro všestranný rozvoj osobnosti v dětství, dospívání, ale i v dospělosti nabízí kreslení a malování. Fixky s názvem Chameleon jsou velkou novinkou na trhu s kreslířskými potřebami. Dá se s nimi totiž prostorově kreslit i plynule stínovat. Jeden fix může dokonce nakreslit více barev.

„Britská značka potřeb na malování a kreslení Chameleon vyvíjí a vyrábí profesionální psací potřeby, které svou unikátní funkcí posouvají klasické fixy a popisovače na novou úroveň. Využijí je jak laici, tak profesionální kreslíři. Ať už jste zvědavý junior, aspirující malířský amatér, vášnivý kreslíř nebo kreativní tvořitel, Chameleon vám pomůže dosáhnout výsledků, o kterých sníte. Pokud jste student, úspěšný umělec nebo profesionální designér, Chameleon fix je schopen váš umělecký projev posunout dále,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka a majitelka e-shopu s kreativními potřebami Idea Creative, který je výhradním distributorem této značky u nás.

„Patentované fixy a popisovače Chameleon jsou unikátní svého druhu. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců můžete přecházet z barvy do barvy. Je to tedy ideální nástroj pro všechny, kteří milují barevné umění a oceňují ho ve všech podobách a odstínech,“ doplňuje Pachmanová. Pokud chcete vidět, co všechno fixy Chameleon umí a jak je používat, podívejte se na kreativní blog Idea Creative nebo na návody a inspiraci uloženou na YouTube či Instagramu.

Podpora a uznání jsou klíčové

Zásadní roli hraje i přístup ze strany rodičů. Bude-li mít dítě zvídavou náladu, to nejhorší, co můžete udělat, je odbýt ho a dychtivost po poznání zadusit hned v zárodku. Věnujte svému dítěti čas, trpělivě odpovídejte na otázky a vysvětlujte. Motivujte ho k dalšímu poznání. Nebojte se projevit uznání, kdykoli si potomek sám poradí s řešením vyvstalé situace nebo problému. Nenechávejte jeho pilnost bez povšimnutí a pravidelně ji doceňujte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: