Koronavirová krize oživila zájem o chataření. Trendy jsou kontejnerové chatky

Koronavirová krize oživila zájem o chataření. Trendy jsou kontejnerové chatky

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Karanténa a omezené možnosti volnočasového vyžití a cestování s sebou přinesly i oživený zájem o chataření. Tento málem pozapomenutý zvyk Čechů z dob socialismu je opět na vzestupu – svědčí o tom zvýšený zájem o pronájem i koupi rekreačních objektů. Trendem poslední doby v souladu s udržitelným životním stylem jsou chatky z kontejnerů. Šetrnost k životnímu prostředí, časová i finanční úspora a mobilita – to jsou důvody, proč se rozhodnout pro kontejnerovou chatku.

Podstatná část z nás žije ve velkých a malých městech, tam, kde pracujeme, studujeme a máme veškeré občanské vybavení. Přesto rádi za odpočinkem a regenerací unikáme z panelákových sídlišť a míříme do přírody, kde ještě existuje život v čisté, nezkalené podobě. Po koronavirové pandemii opět zesílila touha Čechů pořídit si tzv. druhý domov za městem, který by fungoval jako bezpečné a klidné útočiště. To je bohužel silně znát na realitním trhu.

„Zvýšená poptávka po rekreačních objektech se výrazně propsala jak do cen, tak do kvality nabídky rekreačních nemovitostí na trhu. Absence rozumných nabídek na trhu bohužel není výjimečná, a proto Češi koupi oddalují nebo ji úplně vzdají. Vymysleli jsme pro tuto situaci ideální řešení: nabízíme kontejnerovou chatku, kterou si můžete pořídit prakticky hned. Víme, jak dlouhá jsou stavební řízení – a protože nikdo nechce čekat dlouho na věci, které mu mají přinést radost a rozptýlení, zavázali jsme se, že kontejnerové chatky budeme vyrábět do tří týdnů,“ říká Tomáš Litavský, majitelVyrabimechaty.cz.

Soběstačná a romantická chatka

Dům z kontejneru vám zaručí nezapomenutelné okamžiky v přírodě i uvnitř originálního příbytku. „Chatky v čistém, jednoduchém a promyšleném designu prodáváme v nabitém základním vybavení. V ceně je zahrnuta praktická kuchyňská linka včetně pákové baterie pro všechny vášnivé kuchaře. Pod sociálním zařízením si nepředstavujte suchou toaletu, jak tomu často na chalupách bývá. V chatkách najdete luxusní sociální zařízení se sprchovým boxem, umyvadlem spolu i se všemi doplňky. Mobilní dům skýtá také kompletní osvětlení v podobě LED bodových světel a elektrické topení. Pro jasnější a čistší prožitek z bydlení je chata vymalována extrémně bílou barvou odolnou proti otěru. Podlaha je tvořena krytinou PVC s nášlapnou vrstvou určenou do komerční objekty. Dodáváme k chatám také krbová kamna, které k pobytu na venkově neodmyslitelně patří“ popisuje vybavení chatky Tomáš Litavský.

Nová doba, která volá po odpovědnějším nakládání se zdroji planety, mění i přístup k bydlení a zvlášť akcentuje udržitelnost. „Kontejnerové chaty vznikají recyklací lodních kontejnerů, které jsou při klasickém provozu použity jen jednou. Takto jejich život nekončí. Kontejnery jsou mimo jiné ideální nosné a stabilní konstrukce vyrobené z velmi odolných materiálů. Chata vám zůstane na věky. Zatepluje se pěnou, čímž se stává energeticky nenáročná a může se využívat celoročně. Zároveň u nich nevzniká rosný bod a materiál je chráněn před korozí,“ říká Tomáš Litavský, majitel projektu Vyrabimechaty.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: