Konec zimy se vleče a vaše děti mají roupy? O jejich zábavu se postará speciální sobotní program v Dětenicích

Konec zimy se vleče a vaše děti mají roupy? O jejich zábavu se postará speciální sobotní program v Dětenicích

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máme za sebou předjarní víkendy, kdy jsme si mohli užít sluníčka a prvního hezkého počasí venku. S konečným předáním vlády jaru ale zima ještě váhá a nás čekají chladné a deštivé víkendy. Nemohou se vaše děti dočkat jara a toho, až budou moci běhat venku a trávit čas na čerstvém vzduchu? Ukraťte jim dlouhou chvíli a naplánujte pro ně víkend plný středověké zábavy a dobrodružství v Dětenicích. Celou sobotu mají vstup zdarma!

Výlety, zmrzlina v parku, rodinná večeře, vycházka do zoo… všechny tyto volnočasové aktivity máme neodmyslitelně spjaté s jarem a létem, kdy počasí venku přímo vybízí k trávení volného času na čerstvém vzduchu. Se zimou a nevlídným počasí se možnosti zvláště pro rodiče a děti, s kterými šijou všichni čerti, znatelně zužují a rodičům dochází fantazie, jaký hodnotný a zároveň zábavný program pro ratolesti vymyslet. Zpříjemněte vašim ratolestem konec zimy a motivujte je do dalších školních týdnů třeba tak, že je vezmete na exkurzi středověkem. Ať ale nečekají žádné listování nudnou učebnicí dějepisu. Namísto toho si budou moci středověk zažít na vlastní kůži a smysly.

Nedaleko Prahy se rozkládá jiný svět…

Jen malý kousek za Prahou směrem na Jičínsko se rozkládá proslulá obec Dětenice, která do historie zážitkové turistiky vstoupila otevřením úplně první středověké krčmy v roce 2003.  Lovce netradičních zážitků dnes láká k návštěvě celý dětenický resort zahrnující místní pozdně barokní zámek, pivovar, výstavu Dětenické peklo, rytířské turnaje, středověký hotel a vinný sklípek Malá Morava. Vítány jsou i děti, pro které je připravena po celý březen speciální sobotní akce s názvem Dětenice dětem.

 „Rozhodli jsme se dětem konec zimy zpříjemnit a trochu jim osvěžit všední realitu školních dní spojenou s vyučováním, domácími úkoly a dalšími povinnosti. Na únor a březen jsme si proto pro ně připravili sobotní program zdarma,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu. „Každou sobotu budou mít děti do 15 let v doprovodu dospělých vstup na zámek zdarma, kde se od 10 do 17 hodin konají netradiční čarodějné prohlídky. Místní čarodějnice, která má pletky se samotným Belzebubem, dětem povypráví, jak se na Dětenicích žilo kdysi. Hodné děti se nemají čeho bát,“ líčí Aneta Ondráčková.

„A jako příjemný bonus k tomu budou mít děti v doprovodu platících dospělých oběd i večeři zdarma. Těšit se mohu na krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a míchaným zeleninovým salátem, Kromě žaludku budou také nasyceny jejich smysly – od 19 hodin je totiž pro všechny stolující připraven náš zážitkový středověký program v naší vyhlášené krčmě,“ doplňuje Ondráčková.

Dětenice i pro dospělé

Dospělé, a milovníky piva obzvláště, potěší návštěva místního pivovaru s bohatou historií. Celá původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Dospělí i s dětmi se tak mohou pokochat prohlídkou dobových interiérů sladovny, bednárny, varny, laboratoří, chmelnic, ledárny a v neposlední řadě objevovat i tajuplná zákoutí historických sklepů. Na posilněnou poté můžete ochutnat, jak chutná Dětenické světlé a černé, a posoudit, jak moc se zlatavý mok změnil od dob minulých, kdy ho pili ještě naši prapředci.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: