Knihomolské srdce potěší o Vánocích knižní novinka o mistrech života

Knihomolské srdce potěší o Vánocích knižní novinka o mistrech života

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte ve svém okolí někoho, kdo vášnivě rád čte? Potěšte ho letos pod vánočním stromečkem novinkou od knižního nakladatelství Eminent Mistři života. Pro dnešní nelehkou dobu, která postavila dříve neochvějné jistoty před opravdovou výzvu, je to kniha více než příznačná. Setkáte se v ní s inspirativními osobními příběhy a poselstvími, které v každodenním boji o zachování zdravého rozumu a radosti ze života jako když najdete. Otevře vám oči a naučí vás, jak žít v míru sami se sebou a se vším, co život přináší.

Kniha je otevřenou výpovědí lidí, kteří díky spisovateli, malíři a všestranně inspirujícímu člověku Vladimíru Kafkovi změnili postoj ke svému životu. Začali ho přijímat a milovat se vším, co přináší, přirozeně a s pokorou, a zvládli tak těžkou nemoc nebo tragickou životní situaci. Právě Vladimír Kafka byl jedním z nejpodivuhodnějších „léčitelů“ dnešní doby, i když on sám se za něj nepovažoval. Proslul svou energií, laskavostí a moudrostí, kterou odrážejí i jeho knihy. Autor se zabýval především nemocnými lidmi, často v terminálním stádiu nemoci, a učil je komunikovat s nemocí, ale i životem. Jako hlavní životní princip uznával především lásku.

„Všichni lidé, s nimiž jsem během pětadvaceti let pracoval a kteří zdárně zvládli těžkou nemoc nebo tragickou životní situaci, mají společný jeden zásadní postoj: nestojí už před životem v odporu, naopak ho hrdě vyhledávají. Milují ho celkově se všemi podněty, jež přináší, a rádi mu slouží, aniž by se vymlouvali na svá příkoří nebo těžký osud. Přirozeně a s pokorou ho přijímají. Umí mu tiše naslouchat, číst v něm, a proto jim není cizí odpouštět jeho vrtochy nebo zkoušky,“ řekl Vladimír Kafka. V roce 2018 náhle zemřel a o jeho odkaz se nyní stará jeho manželka Irena Nováková Kafková. Ta také připravuje k vydání jeho rozhovory, besedy a další díla.

Člověk, který si projde nemocí nebo prožije osobní tragédii, se ocitne smrti nebezpečně blízko a to ho navždy proměňuje. Po této zkušenosti s životem často už neválčí a nebojí se jeho výzev, protože nemoc v něm umocnila touhu žít okolnostem navzdory. Často se ve výpovědích těchto lidí objevují slova jako opravdovost, vděčnost, otevřenost. Tito lidé se také mnohem více řídí srdcem a naslouchají svým pocitům a instinktům – nebo, jak říkal Vladimír Kafka, žijí v lásce, jako opravdoví Mistři života.

Kniha Mistři života je koncipována do jednotlivých kapitol. Za každou z nich stojí reálná bytost, která se odvážně vydala hledat vnitřní sílu a ryzí identitu a nebála se podělit upřímně a otevřeně o svůj životní příběh s osobním poselstvím. Cílem těchto výpovědí je prospět ostatním i životu samému. Právě v tomto je možné spatřit analogii s dnešní dobou, která mnoha lidem obrátila život naruby, zkomplikovala jim každodenní fungování, zastavila kohoutky běžným radostem a společenskému životu a postavila naše základní hodnoty jako zdraví, práci a rodinu před zásadní zkoušku. Výzvy jsou koneckonců to nejlepší, co nás může v životě potkat. Jen díky nim se můžeme posouvat, růst a stávat se novými, lepšími lidmi.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: