Jaro klepe na dveře, připravte se na každoroční boj s alergií

Jaro klepe na dveře, připravte se na každoroční boj s alergií

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jaro je bezesporu jedním ze nejhezčích ročních období. Příroda se probouzí ze zimního spánku, stromy kvetou a lidé jsou po dlouhé zimě optimističtí a dobře naladění. Alergici ovšem zas tolik nevýskají. S prvními rozkvetlými stromy totiž každoročně přichází i jarní alergie, která dokáže otrávit i toho nejvěrnějšího jarního nadšence. Lze se ale vůbec nějak bránit? Nebo jste opět odsouzeni k pravidelným několikaměsíčním problémům s dýcháním?

Co je alergie

Alergií rozumíme nepřiměřenou odpověď našeho imunitního systému na běžné látky z okolního prostředí. Tyto látky se nazývají alergeny, a přestože jsou pro organismus za normálních okolností neškodné, proniknou-li do organismu alergika, imunitní systém se aktivuje a vyvolá imunitní odpověď. Ta má dvě fáze, a to zvýšení citlivosti, během čehož se tvoří protilátky a ty se následně vážou na některé buňky imunitního systému, a poté samotnou alergickou reakci. K ní dochází, když se organismus znovu setká s alergenem. Protilátky se uvolní z vazby na buňky imunitního systému, které se tím aktivují a začnou produkovat různé substance jako například histamin. Výsledkem jsou poté známé projevy alergií jako rýma, vyrážka, škrábání v krku, obtíže s dýcháním, slzení, štípání očí apod. U alergií jarních jsou poté nejběžnějším alergenem pylová zrna, která se nachází všude kolem nás, a proto je období jara pro alergiky tolik náročné. Většinou však tato alergie neohrožuje zdraví člověka, její projevy jsou ovšem velmi nepříjemné a omezují každodenní život. Bohužel ale klasická medicína pracuje pouze s léky, které potlačují příznaky, neléčí však samotnou podstatu alergie.

Je třeba zaměřit se na imunitní systém

Přitom, jak již bylo řečeno, alergie je nemoc imunitního systému, a tak je nutné řešit celý problém komplexně a zaměřit se na detoxikaci organismu, která vám pomůže zbavit se škodlivých toxinů. Těch dle metody řízené vnitřní očisty (neboli Controlled Inner Cleansing – C.I.C.) rozpoznáváme hned několik a díky indikaci konkrétního toxinu je možné zbavit se příslušné toxické zátěže, a tím i zdravotních problémů. Metoda C.I.C. taktéž věří, že na zdraví člověka je třeba se dívat jako na spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Jedno bez druhého totiž nemůže existovat, a tak je při detoxikaci nutné zaměřit se i na nejrůznější nezpracované emoce, které mohou bránit organismu přirozeně detoxikovat.

Jak detoxikovat?

S detoxikací organismu je nejvhodnější začít co nejdříve před začátkem jarní sezóny, a to objednáním se k osvědčenému terapeutovi, který je v metodě C.I.C. proškolen. Ten na základě indikace přístrojem Salvia určí toxickou zátěž organismu a doporučí vhodné přípravky informační medicíny Joalis, případně i další nutné úpravy životosprávy. Preparáty Joalis poté pomáhají organismu zbavit se příslušných toxických zátěží a jedna kúra trvá přibližně pět až šest týdnů. Po jejím skončení je poté zkontrolován efekt detoxikace a je navrhnut další postup. Obvykle je však zapotřebí kúr několik, vše záleží na době, po kterou danou obtíží trpíte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: