Jaké jsou nejúčinnější způsoby v boji proti chřipce a nachlazení?

Jaké jsou nejúčinnější způsoby v boji proti chřipce a nachlazení?

vloženo do: ZDRAVÍ | 1
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podzim je pro většinu z nás obdobím pestrobarevné přírody a legitimního povalování se v posteli, ke kterému sychravé počasí přímo svádí. Ruku v ruce s ním však přichází i nechvalně známá chřipka, podzimní nachlazení a další projevy oslabené imunity. Jak s podzimními nemocemi bojovat a ještě lépe, jak se jim letos úplně vyhnout?

Základem všeho je hygiena

Dodržování správných hygienických návyků je důležité po celý rok. Dvojnásob to ovšem platí v období zvýšeného výskytu nemocí virového i bakteriálního původu. Mýt ruce bychom si tak měli nejen před jídlem a po návštěvě toalety, ale taktéž po jízdě dopravními prostředky, po návštěvě čekáren u lékaře a celkově vždy, když se vyskytujeme na místech, kde je vysoká koncentrace lidí. Vřele doporučujeme s sebou nosit antibakteriální gely, které lze v případě potřeby aplikovat na ruce v případě, že nemáme možnost si ruce umýt.

Prevence otužováním

Otužování umožňuje lépe se přizpůsobit teplotním výkyvům okolí a tím připravuje tělo na výrazné zhoršení počasí, které podzim doprovází. Otužovat se lze vzduchem, vodou či sluncem a poslední roky si své nezastupitelné místo ve zlepšování kondice získává i sauna. Ta má nepopiratelné pozitivní účinky jako zlepšení činnosti srdce, uvolnění dýchacích cest, zmírnění bolesti kloubů a svalů a především posílení imunitního systému. Vlivem saunování totiž dochází k rychlejšímu odstraňování hlenu s nabalenými mikroby, k uvolnění hladkého svalstva a tím zlepšení dechu a ke zvýšení tvorby obranných látek přímo na sliznici. Hladina této látky se udržuje až po dobu sedmi dnů, a proto se v rámci prevence doporučuje saunu navštěvovat jednou týdně.

Systémová enzymoterapie

Svou roli v boji s podzimními nemocemi hrají i enzymy. Některé z nich totiž řídí správné fungování imunity, dokáží jí nastartovat a zvýšit její obranyschopnost a ve správný okamžik dovedou její aktivitu zase utlumit. Udržují tak imunitní systém ve zdravé rovnováze. Nicméně v období, kdy je organismus oslaben, je důležité enzymy přijímat i zvenčí, což je možné například díky nejznámějšímu enzymovému léku Wobenzym. Ten posiluje oslabenou imunitu a působí proti zánětům a otokům. Wobenzym se doporučuje užívat zejména v období zvýšeného výskytu nemocí, tedy na jaře a na podzim, a to po dobu několika týdnů. Pokud vás již nemoc sužuje, je vhodné začít užívat Wobenzym co nejdříve, jelikož pomáhá onemocnění zvládnout rychleji.

Vitamin C

Jak je známo, je to právě vitamin C, který má příznivý vliv na imunitní systém, a proto se doporučuje během podzimu zvýšit jeho příjem. Přírodními zdroji jsou rakytník, šípky, citrusové plody, brokolice, medvědí česnek či řeřicha. Doplnit jeho hladinu však lze i multivitaminovými preparáty.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

1 příspěvek

  1. Já mám s Wobenzymem jen ty nejlepší zkušenosti!

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: