Jak postupovat, když si zabouchnete klíče od bytu? Pomoci může asistenční služba pojišťovny

Jak postupovat, když si zabouchnete klíče od bytu? Pomoci může asistenční služba pojišťovny

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail
Stát se to může úplně každému. Takže i vám. Stačí trocha nepozornosti a prásk — dveře se zabouchnou a vy zůstanete venku na chodbě. A bez klíčů. Co teď? Jak otevřít zabouchnuté dveře? Kde sehnat zámečníka? Situace to sice není nijak příjemná, ale víte, že na pomoc vám může přijít i vaše pojištění? Konkrétně tedy asistenční služby, jež některé pojišťovny nabízejí v rámci pojištění majetku.

Zabouchnuté dveře se samy neotevřou

Pokud se vám stane, že se ocitnete bez klíčů před zavřenými dveřmi, pokuste se zůstat především v klidu. Rozhodně se nesnažte dveře ani zámek vylomit či svépomocí odemknout a už vůbec se nesnažte klíč zastrčený zevnitř nějakým předmětem vyšťouchnout. Všechny tyto pokusy obvykle končí tím, že si způsobíte ještě další — a nejspíše mnohem vyšší výdaje.

Pokud nemáte k dispozici náhradní klíče uložené třeba u spolehlivých sousedů nebo příbuzných, kteří bydlí někde poblíž, je optimální volbou kontaktovat například zámečnickou pohotovost, která bývá k dispozici nepřetržitě, tj. 24 hodin denně.

V případě, že by situace vyžadovala operativnější a okamžité řešení — například pokud byste nechali na sporáku něco vařit a mohlo by hrozit riziko požáru, nebo jste nedopatřením nechali doma samotné malé dítě, obraťte se rovnou na tísňovou linku 112 či 150. Hasiči v součinnosti s policií mohou byt otevřít a zamezit tak vzniku požáru, či újmě na zdraví dítěte.

Může se přirozeně stát, že u sebe nebudete mít mobilní telefon — o pomoc v takové situaci zkuste požádat sousedy, kteří vám nejspíše ochotně pomohou. Ostatně by se v takové situaci mohli jednou ocitnout i oni…

S řešením zapeklité situace vám ovšem může pomoci také asistenční služba vašeho pojištění.

Pojištění majetku s asistenčními službami se vyplatí

Při sjednávání pojištění majetku — ať už to bude pojištění bytu/domu či pojištění domácnosti — se zkuste poohlédnout po takovém pojištění, které bude zahrnovat i asistenční služby. Například pojišťovna Kooperativa vám v rámci svého pojištění majetku nabídne asistenční služby automaticky a zdarma.

A když už k nějakému nečekanému karambolu dojde, stačí zavolat na asistenční linku, kde vám poradí, jak se v dané situaci zachovat, zajistí objednávku odborných služeb, zprostředkují zásah odborníka (např. zámečníka) a následně zařídí úhradu nákladů, a to do výše sjednaného pojistného limitu.

Asistenční služby se přirozeně nevztahují pouze na zámečnické služby v případě zabouchnutých dveří, ale mohou zahrnovat i služby instalatérů, topenářů, elektrikářů, sklenářů, stejně jako odborné zásahy deratizátorů, kominíků či pokrývačů. Využít je lze rovněž v rámci kyberasistence a pro konzultace v oblasti IT.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: