Inspirace: Vytvořte si krásné dekorace třeba z kolíčků na prádlo

Inspirace: Vytvořte si krásné dekorace třeba z kolíčků na prádlo

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Omezené možnosti volnočasového vyžití a pohybu v rámci okresu dělá starosti hlavně rodičům, kterým pomalu docházejí nápady na zábavné aktivity a víkendový program pro jejich děti. Zaujmout pozornost dětí není lehké, ale pokud v sobě objevíte zápal pro tvoření a začnete vidět inspiraci i v úplně obyčejných věcech, jako jsou třeba kolíčky na prádlo, máte z poloviny vyhráno. Uvidíte, že vaše děti neodolají a pustí se s vámi do tvoření. Inspirujte se naším návodem a vyrobte si z dřevěných kolíčků na prádlo veselou motýlí rodinku.

„Obyčejné kolíčky na prádlo lze použít jako báječný polotovar pro výrobu dekorací. My jsme je využili na barevné motýlky, které si můžete vyrobit společně se svými dětmi. Skvěle vypadají na vrbovém proutí – a právě vrbové proutí a mladé větvičky jsou zároveň krásným symbolem znovunabyté síly přírody a neklamný znak blížícího se jara,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka a zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative. Pod touto značkou provozuje tři kamenné prodejny v Berouně, Plzni a Kladně a také e-shop Koralky-dekorace.cz, kde najdete výtvarné a kutilské potřeby za příznivé ceny. Na webu najdete mimo jiné také spoustu inspirace na tvoření a kreativní vyžití pro vaše ratolesti. Kromě prodeje kreativních produktů a služeb se platforma zaměřuje také na pořádání seminářů zaměřených na různé techniky tvoření.

„Společnost Idea Creative je tu pro všechny, kteří rádi tvoří pro potěšení i pro radost. V našich obchodech nabízíme širokou škálu kvalitních materiálů a polotovarů pro hobby tvoření, dekorace, ale též umělecké a výtvarné potřeby. Skladem máme na jednom místě více než dvanáct tisíc položek za rozumné ceny,“ říká Lenka Pachmanová.

Návod na výrobu dekorativních motýlků z kolíčků na prádlo

Zpestřete si jarní dny a pusťte se do tvoření originálních dekorací. Sympatická motýlí rodinka nezlobí, je veselá, nenáročná a vnese radost do každého obydlí. Na výrobu motýlkových dekorací budete potřebovat papírové košíčky na muffiny, akrylové barvy, glitrové lepidlo, dřevěné kolíčky, plochý korálek či flitr, drátek, nůžky, štětec a kleště. „Papírový košíček na muffiny splácněte a dvakrát přeložte napůl, abyste získali čtvrtiny. Kulatý otevřený okraj košíčků zastřihněte do tvaru větší pravidelné vlnovky. Kolíček natřete vybranou akrylovou barvou, my jsme použili světlounce modrou. Rovnou bez zaschnutí přistupte k dalšímu kroku – čerstvě natřený kolíček posypte bílým glitrovým práškem,“ vysvětluje postup Lenka Pachmanová.

Následně pokračujte výrobou motýlích tykadélek. Vytvoříte je jednoduše vytvarováním tenkého vázacího drátku – můžete je udělat na konci rozverně zakroucená. „Na kolíček symetricky přilepte z obou stran po dvou párech motýlích křídel, abyste měli horní i spodní křidélka. Do horní části tělíčka doplňte tykadla a plochý korálek či flitr jako hlavičku. Vše opět přilepte. Na úplný závěr doporučuji motýlky pro přirozenější efekt zlehka napatinovat odlišnou barvou,“ doplňuje Pachmanová.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: