Homeopatie – šarlatánství nebo spolehlivá léčebná metoda?

Homeopatie – šarlatánství nebo spolehlivá léčebná metoda?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pro mnoho lidí představuje homeopatie obor, ve kterém se realizují pouze léčitelé a podvodníci. Pravdou však je, že se jedná o specifickou, přesto velice účinnou a k tělu šetrnou léčebnou metodu vycházející z klinických základů. Má přesně stanovená pravidla a do své praxe ji každodenně zařazuje více než čtvrt milionu lékařů z celého světa. Výroba homeopatických léčiv navíc podléhá přísným kontrolám, tudíž si můžete být zcela jisti, že o vaše zdraví bude kvalitně postaráno.

Chtě nechtě, běžně dostupná léčiva mají na náš organismus určitý vliv. Pomineme-li pozitiva, setkáváme se u nich mnohdy i s širokou škálou vedlejších účinků a řadou kontraindikací, které nám často brání dané léky užívat. A zde vzniká prostor pro homeopatickou léčbu, jenž může být chápána jako rovnocenná alternativa ke klasické medicíně, preventivní opatření či podpůrný doplněk běžné léčby. Nespornou výhodou léčiv na homeopatické bázi je jejich schopnost stimulovat organismus tak, aby mohl lépe využívat vlastních sil k úspěšnému uzdravení. Mimo to nezpůsobují žádné vedlejší negativní reakce organismu, nejsou toxické a mohou je využívat všechny věkové kategorie. Homeopatika jsou dokonce tak šetrným léčivem, že jej lze podávat i těhotným a kojícím ženám, novorozencům a domácím mazlíčkům.

Výběr léku neponechávejte náhodě

Homeopatika se dělí podle počtu léčivých látek na jednosložkové a vícesložkové. Nejčastěji se setkáváme s výchozí látkou získanou z rostlin a minerálů, výjimkou však nejsou ani látky živočišného původu, například z hadího nebo hmyzího jedu. Léky lze zakoupit ve formě cukrových kuliček, granulí, tablet, mastí, gelů, čípků nebo lihových kapek. V praxi nesou latinské označení podle hlavní léčivé složky, přidává se také písmeno označující způsob ředění léčivé látky a číslice určující jeho stupeň. Podle těchto indikátorů lze zvolit tu nejlepší možnou variantu medikace pro úspěšné zaléčení akutního zdravotního problému. Ačkoli se však homeopatiky můžete léčit sami, je vždy dobré vyhledat specializovaného odborníka, lékaře nebo lékárníka, kteří mají s homeopatií zkušenosti a doporučí konkrétní lék i způsob jeho užívání přesně na míru dle případných symptomů nebo požadavků.

Co vše lze léčit homeopatiky?

Přestože se lék využívá zejména pro zlepšení zdravotního stavu při akutních onemocněních jako je chřipka, kašel, bolest v krku, rýma, žaludeční potíže nebo nevolnost při cestování, své důležité postavení má také v případě prevence, kdy je vyhledávaným nástrojem pro udržení dobré tělesné kondice a duševního zdraví. Odborník však může doporučit homeopatickou léčbu také v případě tzv. chronických onemocnění, zejména potýkáte-li dlouhodobě s alergií a ekzémy, léčíte se pro astma nebo trpíte poruchou spánku, psychickými problémy a častými migrénami. Homeopatika se vyplatí užívat také v průběhu rekonvalescence po operacích, úrazech a po porodu, pomůže vám také lépe snášet očkování, léčbu antibiotiky nebo chemoterapii.

 

Aby léčba správně fungovala

Ačkoli se to může zdát někomu přehnané, vyplatí se při užívání homeopatik dodržovat určité postupy, které zajistí vyšší účinnost celé léčby. Začněte již řádným skladováním léku a neukládejte ho v blízkosti elektronických spotřebičů, zejména mikrovlnné trouby, mobilních telefonů, Wi-Fi routerů a televizí. Zároveň vyberte takové místo, kde nebude lék vystaven přímému slunečnímu záření nebo nadměrným teplotám a silným vůním.

V případě tabletek, granulí nebo globulek se vyvarujte doteku a konzumujte lék přímo z víčka umístěním pod jazyk, kde ho nechte pomalu rozplynout. Přibližně 10-20 minut před užitím homeopatika se doporučuje nejíst, nepít, nekouřit a nečistit si zuby mentolovou zubní pastou. Léky na homeopatické bázi totiž reagují oproti klasickým lékům při styku s tělem okamžitě a jakékoli nevhodné prostředí v ústech nebo na kůži může snížit jejich účinek. Kromě mentolu si dejte pozor také na kosmetiku s příměsí kafru a Tea Tree oleje. Během léčby akutního zdravotního problému by také nemělo docházet ke kombinaci několika různých homeopatik. V některých případech se však léky přímo doplňují, jako je tomu například u tabletek a léčivé masti Traumeel. Kombinace je však řešení spíše pro chronická onemocnění, proto ji vždy konzultujte se svým odborným lékařem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: