Grilovací sezona zanedlouho započne. Vybavte se na ni!

Grilovací sezona zanedlouho započne. Vybavte se na ni!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Přestože nejsou předpovědi počasí na následující dny nikterak pozitivní, uplynulé týdny nás obdařily hned několika slunečnými dny. Ve vzduchu je již cítit jaro a sluneční paprsky pomalu nabírají na síle. Můžeme tak jen doufat, že za několik týdnů bude ta pravá doba na první letošní rozpálení grilu. Co na ni budete potřebovat?

 

Gril

Gril je srdcem každého venkovního posezení, ať už v kruhu rodinném nebo při větších oslavách. Neměl by tak chybět na každé zahradě a investice do něj se vám většinou vrátí hned během první grilovací sezony. Při jeho výběru je však důležité zodpovědět si na několik otázek. Předně by vás měla zajímat velikost grilu. Ať už proto, abyste byli schopní vědět, pro kolik lidí budete schopni něco naráz ugrilovat, nebo proto, abyste měli dostatek místa na uschování grilu mimo sezonu. Kromě velikosti je ale také důležité si říct, jaký druh grilu chcete. Toužíte po grilu plynovém nebo na dřevěné uhlí? A co hit posledních let, gril lávový?

 

Všechny grily z výše uvedených mají své výhody a nevýhody a je jen na vás, pro který se rozhodnete. V každé kategorii je ale samozřejmě určující cena, a tak si hned na začátku řekněte, jaký je na gril váš rozpočet. Gril doporučujeme kupovat mimo sezonu, kdy se pohybují grily ve výrazných slevách jako nyní například na e-shopu Hawaj.cz. Rozhoupete-li se tak ke koupi v následujících týdnech, máte velmi vysokou šanci, že narazíte na parádní zahradní gril a nepřijde vás ani tak draho. Při koupi pak koukejte na materiál roštu, který by měl být z nerezu nebo z litiny, a pamatujte, že čím robustnější gril pořídíte, tím lepší bude jeho stabilita a odolnost.

 

Venkovní posezení

Nejen při oslavách pak oceníte i možnost hosty usadit, ať už jich bude hrstka nebo o něco více. Zvažte proto, jaký je nejvhodnější způsob venkovního posezení a podle toho se zařiďte. Investovat samozřejmě můžete do nejrůznějších setů zahradního nábytku, který je však často neodolný vůči špatnému počasí a umisťuje se hlavně pod pergoly. Méně náročné jsou třeba zahradní lavičky a pro větší počet postů jsou ideální pivní sety, které můžete často vídat na akcích jako koncerty a festivaly. Jejich nespornou výhodou jsou nízké pořizovací náklady, lehká manipulace a fakt, že je lze jednoduše složit a uskladnit do garáže nebo do kůlny.

 

Venkovní teplo

Při nejrůznějších oslavách jistě oceníte venkovní teplo, a to obzvláště na jaře a na podzim. Dosáhnout ho můžete jednak díky plynovým zářičům nebo mrkněte na zahradní ohniště, která vám navodí atmosféru otevřeného ohně a přitom jsou přenosná a hlavně bezpečná. Můžete je tak umístit prakticky kamkoli a během chvíle díky nim vykouzlíte jedinečnou atmosféru a vaše dýchánky neohrozí ani chladnější večer.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: