Garantovaný nájem: 5 základních otázek, na které byste chtěli znát odpověď

Garantovaný nájem: 5 základních otázek, na které byste chtěli znát odpověď

vloženo do: INSPIRACE | 2
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pravidelný měsíční příjem bez starostí je snem každého z nás. Vhodnou investicí v tomto ohledu je pořízení nemovitosti. Ceny domů i bytů neustále rostou, vložené prostředky tedy neztrácí na své hodnotě a pokud nemovitost výhodně pronajmete, zajistíte si tím i konstantní příjem. Obáváte se starostí, které společně s pronajímáním nemovitosti mohou vyvstat?  Slýcháte často příběhy o neplatičích, škodách na bytu či o nekvalitně a nevýhodně uzavřených smlouvách? Garantovaný nájem vám s tím vším může pomoct.

 

Jak to funguje?

Společnost, která nabízí službu garantovaného nájmu, převezme veškeré starosti spojené s pronájmem na sebe. Vám pak chodí pouze dohodnutá měsíční částka na účet. „Nemovitost si od vás pronajmeme, poté vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost a celkovou bonitu. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu, platíme vám sjednané nájemné. Řešíme za vás starost o podnájemníka i nemovitost“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates International.

 

Co, když byt není obsazen?

Podstata garantovaného nájmu tkví právě v pravidelném příjmu, ať už je byt obsazen či nikoliv. Zda nájemník nečekaně odejde nebo nějaký čas trvá, než se byt obsadí, vás již nemusí trápit. Některé společnosti se na trhu pohybují již řadu let, proto mají zkušenosti s nejrůznějšími situacemi a umí si s nimi rychle poradit.

 

Kolik to stojí?

Vždy záleží na dohodě se společností. V první řadě proběhne schůzka s prohlídkou nemovitosti. Poté se stanoví výše „nájemného“, která vám bude chodit měsíčně na účet. Pokud vám bude dohoda vyhovovat, podepíše se smlouva a dále už můžete starosti pustit z hlavy.

 

Pro koho je garantovaný nájem vhodný?

Zejména pro všechny, kteří nemají dostatek času věnovat se správě nemovitosti. V neposlední řadě také pro majitele, kteří z inkasovaného nájmu splácí hypotéku a přijít na delší dobu o nájemníka by znamenalo zásadní problém.

 

Nedojde k poškození bytu?

„Po ukončení nájmu garantujeme předání v perfektním stavu. Majitelé se tak po dobu pronájmu nemusí o svou nemovitost obávat.“ doplňuje David Novotný, jehož společnost Bohemian Estates International má s garantovaným nájmem již několikaleté zkušenosti. Nemovitost bude připravena, jak pro vaše bydlení, tak případný prodej. A jelikož predikce vývoje cen nemovitostí na trhu je stále velice příznivá, vaše investice se s největší pravděpodobností bude v průběhu času navíc zhodnocovat.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

2 Příspěvků

  1. Martina Šindelářová

    Zdravíme, máte někdo podobnými firmami zkušenost? Rozhodujeme se spíše mezi společnostmi Ideální nájemce a Dokonalý nájemník, ale tito působí také dobře. Gůglíme, zjišťujeme.. vítáme nějaké recenze. Díky moc. Marťa.

  2. Alexandra Baracká

    My máme třetím rokem byt u Dokonalého Nájemníka a jsme s nimi spokojeni. Byly nějaký nesrovnalosti na začátku při převodu energii, ale to byl spis zmatek u developera. V rámci výběru pritel pozval ještě firmy Ideální nájemce a Tvůj správce.

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: