Jak efektivně zvětšit úložný prostor v interiéru?

Jak efektivně zvětšit úložný prostor v interiéru?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Problémy s nedostatkem úložného prostoru zažívá skoro každý. I v malém bytě však lze dosáhnout nemožného. Jen je nutné vědět jak na to. Projděme si všechny části bytu spolu s tipy, jak v nich dosáhnout maximum úložného prostoru.

Kuchyně

Pokud máte k dispozici krátkou kuchyňskou linku, umístěte kuchyňské pomocníky jako mikrovlnou troubu, varnou konvici či mixér na extra přidělanou poličku mimo pracovní desku. Nebudou vám tak překážet při vaření a zároveň je budete mít po ruce. Na vnitřky dveří od skříněk můžete namontovat přihrádky na drobnosti, jako jsou poklice, koření, potravinové fólie a další. Více prostoru také získáte, pořídíte-li si skládací stůl místo obyčejného jídelního.

Obývací pokoj

Obývací pokoj často slouží jako společenská místnost a též jako skladiště majetku všeho druhu. Doporučujeme využívat prostor od podlah až ke stropu. Televizi místo na poličku namontujte do výšky na zeď, místo masivní knihovny porůznu namontujte jednotlivé poličky a nebojte se je vést výš, než jste zvyklí. Obývací pokoj tak bude působit lehce neuspořádaně, přesto útulně. Pokud na nejvyšší police nedosáhnete, pořiďte si schůdky, které jsou k mání za pár korun v každém obchodě s nábytkem. Při koupi konferenčního stolku myslete dopředu a pořiďte takový, který bude disponovat malým úložným prostorem uvnitř. Ten lehce využijete na drobnosti jako ovladač, časopisy či papírové kapesníčky.

Ložnice

V ložnici zabírá vždy nejvíce místa postel. Snažte se tedy využít prostoru pod ní. Nebojte se toho, že pokoj bude vypadat neuspořádaně. V dnešní době jsou k dostání designové krabice všech tvarů a velikostí, které je možné koupit tak, aby ladily s designem ložnice. Objednat je lze například u výrobce obalových materiálů Paketo.cz. Pokud máte v bytě vyšší stropy, nastává možnost vybudování stropních podhledů. Ty pokoj zútulní a vytváří spoustu úložného prostoru. Tam však doporučujeme uskladnit věci, které tak často nepoužíváte, jako je zimní oblečení atd. V poslední době je velkým hitem taktéž zabudované bodové osvětlení, které je možné podhledy vést. Nevadí-li vám podstoupit trochu rekonstrukčních prací, popřemýšlejte také o vyvýšení podlahy, kam se dají též uschovat věci, které vyloženě nepotřebujete.

Koupelna

Co se týče koupelny, zde je potřeba opravdu šetřit každý centimetr. Potřebnou kosmetiku umístěte nad vanu či na poličku do sprchového koutu a nebojte se využít i prostor na zadní straně dveří. Tam můžete namontovat háčky na ručníky, župany apod.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: