Na dveře co nevidět zaklepe jaro, vpusťte si ho do interiéru

Na dveře co nevidět zaklepe jaro, vpusťte si ho do interiéru

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Astronomické jaro je za rohem a spolu s ním brzy očekáváme i o něco vyšší teploty, intenzivnější sluneční paprsky a kvetoucí přírodu. Je tak ideální čas vpustit si nejoptimističtější roční období i do interiéru. Jak na to?

 

Vezměte úklid z gruntu

Jarní úklid je pojem, který obvykle děsí většinu lidí. Žádá si totiž spoustu času a energie. Letos se však tento proces kvůli právě probíhajícím vládním opatřením zdá být o něco smysluplnější a většina lidí má na zevrubný pozimní úklid o něco více času. Na co byste se v rámci jarní očisty interiéru ale měli zaměřit? Tradiční mytí oken a vyklízení skříní ani nebudeme zmiňovat, tyto dílčí úkony patří mezi stálice jarního úklidu. Zkuste se ovšem zaměřit na další věci, jako je například přesázení květin nebo výměna záclon a závěsů. „Přechod ze zimy do jara je ideální dobou na drobné změny v interiéru, které ale v důsledku mají obrovský dopad na celkovou atmosféru. Geniálním příkladem je třeba právě výměna závěsů nebo kompletní změna zatmění oken. Závěsy není třeba používat v každé místnosti a některým pokojům vyloženě sluší dřevěné rolety. Hodí se hlavně do minimalistických interiérů, kde společně s ostatními přírodními prvky umí celou místnost provzdušnit. Závěsy se pak hodí třeba do ložnice, kde splňují i požadavky na funkčnost. Pokud zvolíte závěsy například do obývacích prostor, doporučuji je ladit do stejných odstínů jako ostatní textilie. A nezapomínejte, že jaru sluší světlé barvy,“ radí bytová designérka Anke Glut.

 

Sjednoťte dekorace

Jaro je dobou, kdy můžete inspekci podrobit i nejrůznější dekorace, které jste za celý rok zvládli nasbírat. Poohlédněte se po poličkách a dalších odkládacích prostorech, zda na nich nejsou předměty, které vás nakonec už ani netěší. Máte také jedinečnou šanci dekorace sladit tak, aby byly podobné barvy nebo stylu. „Často slyšíme, že je jaro barevné a že by tak interiér v této době měl hrát všemi barvami. Já toho nejsem úplně zastáncem a nic se nepomůže této roční době projevit tolik jako dostatek prostoru. Pro mě je tak jaro hlavně o minimalismu a o přírodě. Nádherně se vyjímají nejrůznější dřevěné dekorace a optimistickým prvkem v místnosti jsou třeba čerstvé řezané květiny. Volte však odpovídající vázu. Tulipány bude krásně doprovázet obyčejná skleněná váza bez zbytečných linek a drážek,“ říká Anke Glut.

 

A co barevné prvky?

Máte-li však pocit, že váš domov potřebuje trochu povzbudit nějakým barevným prvkem, zapřemýšlejte například o nějakém kusu nábytku. Hitem posledních pár let jsou například barevné sedací soupravy v pastelových odstínech. „Ne vždy musí být barevná jen zeď nebo koberec. Nádherně vypadá třeba světle fialová pohovka v obývacím pokoji, který je jinak laděn do béžové, krémové a světle šedé barvy. Celou místnost takový kus nábytku rozsvítí a dodá jí šmrnc. Počítá se však s tím, že zbytek místnosti bude střídmý, aby nedošlo ke vzájemnému nesouladu,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: