DIY návod. Vyrobte si jarní kvítka z obyčejného plata od vajec

DIY návod. Vyrobte si jarní kvítka z obyčejného plata od vajec

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Určitě byste neřekli, jak neobyčejně nápaditě se dá využít obyčejné papírové plato od vajec, které za běžných okolností vyhazujete. Výrobou jarních barevných kvítek si můžete zkrátit čas, než zima definitivně předá žezlo jaru, a vytvořit si doma pozitivní atmosféru s příslibem nových začátků. Připravte si vázičku, všechny propriety a pusťte se do tvoření!

I když máme zimu téměř za sebou a dny se prodlužují, stále venku panují mrazivé teploty kolem nuly a slunce se ukáže jen tu a tam. Možnosti trávení volného času jsou kvůli tomu pořád omezené a počasí venku zatím nepřeje aktivnímu odpočinku a výletům. Zkraťte si čekání na příznivější počasí tvořením! Inspirací vám bude kreativní platforma Idea Creative. Kromě blogu s inspirací je součástí i e-shop se vším, co milovníci tvoření potřebují.

„Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme své zákazníky a pravidelně doplňujeme rubriku Návody, Inspirace na našem webu o nové příspěvky,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka kreativní platformy a kamenných obchodů s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative. Najdete je v Plzni, Berouně a Kladně. Kromě toho je součástí tvůrčí komunity i e-shop Koralky-dekorace.cz, kde najdete všechny standardní kreativní a výtvarné potřeby pro tvůrčí vyžití za příznivé ceny.

Zapojit se mohou malí i velcí tvořitelé – když do tvůrčí aktivity zahrnete i děti, strávíte společný čas hodnotně a pomůžete vašim ratolestem v rozvoji vlastní osobnosti a kreativních schopností. Při tvořivých aktivitách vznikají neopakovatelná dílka, kterými si můžete originální vyzdobit vaši domácnost. Tak si vyhrňte rukávy a pusťte se do zábavného tvoření!

Rozkvetlé plato od vajec

Na výrobu barevných kvítků budete potřebovat plato od vajec, nůžky, barvy, štětec, vázací drátek, kleště, tavicí pistoli nebo lepidlo. Prázdné papírové plato od vajec rozstřihněte na jednotlivé řádky prohlubní. Pak si od sebe nůžkami oddělte jednotlivé vaječné důlky na samostatné části. Všechny čtyři vyvýšené okraje pečlivě začistěte pěkně pravidelně dokulata. Mezi vyvýšenými okraji naopak papír prostřihněte opatrně až k plochému středu. Okvětní lístky papírových vějířků natřete, naopak okrajům jinou barvou vytvořte patinu.

Konec vázacího drátku, na který budete květy navlékat, zatočte pomocí kleští. Navlékejte postupně okvětní lístky a středy bohatě natírejte barvou, aby se k sobě slepily. Na závěr květ zajistěte barvou proti posunutí. Počet okvětních lístků je na vás, záleží, jak moc bohaté květy chcete vyrobit. A je to! Díky tvůrčímu zápalu obyčejné plato od vajec rozkvetlo jarními barvami! Stačí si vybrat pěknou vázičku a novou jarní dekoraci umístit tam, kde bude šířit pozitivní náladu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: