V Dětenicích čekají na vaše ratolesti středověké prázdniny plné dobrodružství. Zdarma!

V Dětenicích čekají na vaše ratolesti středověké prázdniny plné dobrodružství. Zdarma!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Letní prázdniny jsou v plném proudu a první školní zvonění je zatím v nedohlednu. Dlouhé volno svádí k sladkému nicnedělání, které se ale může lehce změnit v nudu a zahálku. Naplánujte pro vaše děti na jeden z prázdninových dní netradiční program, který nabídne zážitky a vzpomínky tak nevšední, že se z nich budou dítka těšit ještě dlouho po začátku školního roku.

Během léta je většina dětí zvyklá trávit hodně času venku na čerstvém vzduchu hraním s kamarády, sportováním a podnikáním různorodých výletů. Volný čas bez školních povinností přímo vybízí k novým zážitkům a dobrodružstvím, na které není během školního roku pro samé domácí úkoly a písemky příliš času. Děti čekají ještě dlouhé týdny letních prázdnin, a tak by byla škoda je nevyužít a nepřichystat jim zábavný program plný zážitků, o kterých budou s nadšením vyprávět svým spolužákům, až zase v září usednou do lavic.

Nedaleko Prahy se rozkládá jiný svět…

Jen malý kousek za Prahou směrem na Mladou Boleslav se rozkládá proslulá obec Dětenice. Do historie zážitkové turistiky tato vesnička vstoupila otevřením úplně první středověké krčmy, která nabízí pohostinství a obsluhu typickou pro tyto temné a nelítostné časy. Lovce netradičních zážitků dnes už láká k návštěvě celý dětenický resort zahrnující pozdně barokní zámek, pivovar, středověké kolbiště, kde se pořádají rytířské turnaje, místní pivovar a středověké ubytování.

Vítány jsou i děti, pro které je na léto připraven speciální program. „Zámecký resort Dětenice si na červenec a srpen nachystal pro děti speciální akci s názvem Dětenice dětem. Chceme dětem školou povinným zpestřit začátek letních prázdnin a nabídnout jim spoustu strašidelné zábavy a jedinečných zážitků. Každé úterý, středu, čtvrtek a pátek v červenci a srpnu mají u nás děti do 15 let v doprovodu dospělých vstup zdarma na čarodějnickou prohlídku do zámku, do místního pivovaru i na rytířské turnaje, které se konají vždy od 14 h,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu.

Pověstné jsou zejména strašidelné prohlídky zámeckých prostor v doprovodu čarodějnice. „Za světla plápolajících svíček zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém odvypráví příběh o tom, jak se v Dětenicích žilo. Hodné děti se nemají čeho bát, nudit se nebudou ani dospělí návštěvníci,“ říká Ondráčková a doplňuje: „A jako příjemný bonus k tomu, až se smysly malých návštěvníků nasytí novými vjemy a zážitky, od nás děti dostanou oběd i večeři. Těšit se mohou na kuřecí steak na grilu s půlkou pečené brambory a bylinkovou zakysanou smetanou.“

Zůstaňte i večer na středověkou show

Odjet z Dětenic, aniž zhlédnete tradiční středověký program v místní krčmě, by byla velká chyba. Jde o unikátní středověký program v místní krčmě, který představí velkolepé ohňové show, souboje těžkooděnců, umění fakíra s hadem nebo třeba divokého medvěda. Na jednadvacáté století úplně zapomeňte a nechte se vtáhnout do dění. Kolem vás se budou míhat šermíři, tanečnice i žebráci a celý večer bude hrát živá hudba. Ti otrlejší mohou zhlédnout jedinečná středověká představení, jako je například poprava oběšením, řezání jazyka nebo upalování čarodějnic.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: