Dejte si pozor na svoje osobní věci v cizině. Jak se nestát snadným cílem zlodějů

Dejte si pozor na svoje osobní věci v cizině. Jak se nestát snadným cílem zlodějů

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nepříjemnou situací je nejen krádež zavazadel, ale i peněz. Jejich zcizení je obzvlášť nepříjemné z toho důvodu, že se na něj nevztahuje pojištění. Jak svůj majetek ochránit před otravnými nenechavci, když jste na dovolené?

Nenechte se rozptylovat

Tento zlodějský trik je známý především ve Španělsku, ale i jiných zemích. Zloděj se k nic netušící oběti přiblíží pod záminkou rozhovoru. Takový člověk k turistovi přijde na ulici s žádostí o rozměnění peněz, pořízení fotografie nebo s jakýmkoliv jiným důvodem. Ve chvilce nepozornosti turistovi zcizí peněženku nebo telefon. Nechoďte s taškou obrácenou směrem k silnici. Zvláště v Itálii dochází k případům, kdy jde turista poblíž vozovky a projíždějící zloděj na motocyklu mu vytrhne tašku z ruky.

Myslete na pojištění zavazadel

Ne každý do ciziny vyráží polehku. Někdo si zkrátka neumí představit dovolenou bez svého dronu nebo drahého fotoaparátu. Jiný by si zas svůj pobyt neužil bez vědomí, že má v kufrech k dispozici polovinu své šatní skříně. Je to vaše dovolená, tudíž máte právo si zabalit cokoliv. Je však užitečné vědět, jaké vybrat pojištění zavazadel, abyste svůj majetek co nejlépe ochránili. Stačí se i na chvíli otočit nebo poodejít a zavazadlo může být pryč.

Přestože se jedná o nadstandardní doplňkové připojištění, pojištění zavazadel vás nemusí přijít na mnoho peněz. V online kalkulačce Klik.cz například vycházejí náklady na cestovní pojištění pro čtyřčlennou rodinu, která se chystá na osm dní do Řecka, ani ne na sto korun. Ve srovnávací tabulce je přehledně vidět, že pokud by chtěla tato rodina sáhnout po nejlevnějších nabídkách, připojištění zavazadel ji vyjde na pouhých 75 korun navíc ke všem ostatním cestovním výdajům. U nejdražší varianty se cena dokonce nezmění vůbec.

Rozdělte si cennosti

Aby vás případná krádež bolela co nejméně, dejte si vaše cenné věci na dvě místa. Rozdělte si peníze a jednu část nechte v hotelu, druhou noste s sebou. Pořiďte si kopie občanského průkazu a cestovního pasu pro případ jakýchkoli nesnází.

Nevzbuzujte příliš turistický dojem

Je pochopitelné, že třeba v Japonsku asi nikdy nebudete vypadat jako místní, ale v rámci Evropy je docela velká šance, že na ulici nebudete příliš vyčnívat a tudíž vás potenciální zloději nebudou považovat za snadnou oběť. Tomu můžete dopomoct tím, že si na krk nepověsíte fotoaparát, nebudete okatě hledět od rozevřené mapy a tvářit se ztraceně.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: