Jak cvičit efektivně? Stěžejní je porozumět tomu, jak tělo funguje!

Jak cvičit efektivně? Stěžejní je porozumět tomu, jak tělo funguje!

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Aktivní životní styl spolu se zdravou výživou jsou základními předpoklady pro dlouhý, kvalitní a především zdravý život. A přestože roste obecné povědomí o nutnosti zdravé životosprávy, málokdo disponuje znalostmi o tom, jak vlastně funguje lidské tělo a jak jej lze ovládat. To poté vede k neefektivnímu tréninku a neuspokojivým výsledkům.

Proto se také možná stále častěji setkáváme s věčnými dietáři nebo s nárazovými návštěvníky tělocvičen, kteří po chvíli své snažení vzdají. Nedostatečné výsledky mají totiž za následek demotivaci a vyšší tendence vrátit se k nezdravému pohodlnému životnímu stylu. Přitom stačí si nechat poradit. S tímto poznatkem ke svým klientům přistupuje i sportovně zdravotní centrum TEIT Fitlab na Praze 4, které propojuje prvotřídní fyzioterapii s moderními tréninkovými programy a učí své klienty efektivně zapojovat různé svalové skupiny a tím vědomě ovládat své tělo.

Vítaní jsou tak všichni, kteří potřebují posílit svaly, redukovat váhu, připravit se na sportovní výkon, snížit riziko zranění při oblíbeném sportu nebo zapracovat na zvýšení fyzické kondice. TEIT nabízí individuální i skupinové tréninky, které vedou vyškolení trenéři s fyzioterapeutickým vzděláním, držící krok s posledními novinkami ze světa moderního tréninku. Při své práci se zaměřují na to, aby si klienti nesprávnými pohyby spíše neubližovali a poznali, které cviky mají smysl a které mají naopak negativní dopad na zdraví.

TEIT se specializuje primárně na propojení fyzioterapie s tréninkem. Optimálním startem, který v TEIT doporučují, je zjištění aktuálního stavu pohybového aparátu díky vstupní diagnostice, která odhalí případné tenze a dysbalance bránící v plnohodnotném cvičení. Kromě individuálních tréninků si lze vybrat z nabídky skupinových lekcí zaměřených na různou úroveň kondice. Tréninky a fyzioterapii lze střídat se zdravotními nebo relaxačními masážemi. Klienti ale mohou zároveň využít i možnost sestavení jídelníčku na míru, který je přizpůsoben životnímu stylu i finančním možnostem. Strava totiž je a vždy byla klíčovým prvkem zdravého životního stylu, ovlivňuje výkon a nelze ji určitě opomínat.

Od září tohoto roku se můžete přihlásit do tříměsíčního kompenzačního a kondičního programu, který si klade za cíl překonat své kondiční limity, zvýšit mobilitu a vytrvalost těla, viditelně zhubnout a zpevnit svaly. Program obsahuje vstupní diagnostiku, antropometrické měření, konzultace s nutričním terapeutem, individuální tréninky, zdravotní masáže, neomezený vstup do tělocvičny a následnou výstupní diagnostiku. Pokud se přihlásíte včas, máte nárok na zvýhodněnou cenu. Více info na www.teit.cz.

A jestli máte chuť zkusit si v TEIT zacvičit nebo nezávazně zkonzultovat své plány a cíle, přijďte do Vyskočilovy ulice v Praze 4.  Otevřeno je každý všední den od sedmi hodin od rána do devíti hodin do večera.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: