Čím dál více Čechů sjednává pojištění online, vede povinné ručení

Čím dál více Čechů sjednává pojištění online, vede povinné ručení

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Digitalizaci některých povinných či administrativně náročných úkonů bezesporu uspíšila pandemie koronaviru a s ní spojené uzavření či omezení většiny úřadů a institucí. Za poslední dva roky tak došlo i k nárůstu těch, kteří se pojišťují online.

 

Cena je u povinného ručení klíčová

A zatímco u některých pojišťovnických produktů jsou Češi ještě stále konzervativní a raději navštíví kamennou pobočku, některé druhy pojištění si osobně sjednávají jen zřídka. Příkladem je povinné ručení. U toho průzkumy ukazují, že je pro pojištěnce klíčová cena, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o zákonné pojištění a mnozí si k němu sjednávají i havarijní pojištění.

 

Cena je tak rozhodující faktor a online srovnávače pojištění jsou proto komfortní volbou, díky které se navíc dá poměrně dost peněz ušetřit. Největší finanční srovnávač Porovnej24.cz například uvádí, že jeho klienti v průměru ušetří až 2100 Kč, a to nejen díky odhalení všech nabídek, ale i díky jejich exkluzivitě. Celých 84 % z nabízených produktů jsou neveřejných.

 

Uzavření povinného ručení online navíc neskrývá žádné skryté kličky a potřebné fyzické dodávání dokumentů. Je totiž sjednáváno v souladu s občanským zákoníkem formou na dálku a smlouva je pojištěncem akceptována jen tím, že je v řádném termínu zaplacena.

 

Pojištění online do pár minut

A jak se lze online pojistit? V kalkulačce povinného ručení na stránkách Porovnej24.cz zadáte základní údaje o vozidle a několik osobních údajů včetně kontaktu a data narození, které je rozhodující pro správný výpočet ceny. Srovnávač vám poté během pár sekund srovná dostupné nabídky a vy si jednoduše vyberete tu, která je pro vás nejvýhodnější. Pozor, při vybírání koukejte i na pojistné limity a rozsah asistenčních služeb, které přijdou vhod zejména, když nemáte sjednané havarijní pojištění.

 

Pak už jen vyberete to nejvhodnější pojištění pro vás, doplníte potřebné údaje a dokončíte objednávku online. Specialista online porovnávače ještě ověří naježděné bonusy a případně Vám telefonicky nabídne neveřejnou slevu. Smlouva včetně zelené karty Vám přijde na e-mail a následně i doporučeně poštou.

 

Povinné ručení však vchází v platnost ode dne, od kterého jej sjednáte. Samozřejmě za předpokladu, že bude řádně uhrazeno.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: