Chraňte se před riziky spojenými s nákupem nemovitosti

Chraňte se před riziky spojenými s nákupem nemovitosti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rozhodli jste se konečně přestat platit nájem do cizí kapsy a investovat do vlastního bydlení? Od rozhodnutí k nastěhování do vysněného domova je to přeci jen dlouhá cesta a není to hned, pokud se rozhodnete tuto volbu neuspěchat a postupovat uváženě s vědomím všech možných nástrah. Získejte informační náskok a přístup k výjimečným investičním příležitostem na trhu skrze odborníky na reality s vlastním zdrojem nemovitostí.

Reality znamenají jistotu v porovnání s ostatními investicemi, jako jsou dluhopisy, zlato a komodity. Pokud chcete vlastnit něco hmatatelného s reálnou hodnotou, investiční byt je to pravé řešení – obzvláště pokud už máte vlastní bydlení vyřešené a na účtu máte alespoň polovinu vlastních prostředků.

Hlavní nástrahy číhající na kupující

Nákupem nemovitosti riskuje laik řadu nepříjemností i zásadní finanční ztrátu. Jde o hodně – často o celoživotní úspory. Bezpečnost finančního toku je jednou z priorit, když se obchoduje s nemovitostmi. Jde o totiž o velký objem peněz, který mnohdy představuje celoživotní jmění. Potenciální nebezpečí pro kupující či prodávající číhá od okamžiku podpisu kupní smlouvy a složení kupní ceny až do převodu vlastnického práva na katastrálním úřadě.

„Na základě zkušeností můžeme říct, že existují dvě hlavní rizika. Jako první zásadní riziko vnímáme střet zájmů u makléře. Motivací makléře běžné realitní kanceláře je provize z uzavřeného obchodu. Není v jeho zájmu poukazovat negativní stránky obchodované nemovitosti. Realitní kanceláře jednoduše hájí zájmy prodávajících. Kupující pak často čelí nevýhodným až nebezpečným podmínkám, které obsahují skryté právní či technické vady,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel realitní kanceláře Bohemian Estates. Druhým významným rizikem je nedostupnost nejlepších nabídek. „Na dnešním trhu převládá poptávka nad nabídkou. Proto je naprosto klíčové dostat se k nejlepším nabídkám včas. Náš monitoring proto nepřetržitě skenuje trh a vybrané nabídky odesílá hned po jejich zveřejnění,“ vysvětluje Novotný.

Jak funguje spolupráce s profesionálem

Najmout si profesionála, který je na trhu zběhlý a má letité zkušenosti, tedy může být k nezaplacení. Podobné služby jsou dnes už u solidních realitních společností standardem.

„S klientem vždy absolvujeme úvodní konzultaci, kde si dohodneme parametry hledané nemovitosti. Následně začneme vyhledávat vhodné nabídky a zasílat je klientovi k posouzení. Právě rychlost může být pro výhodnou koupit nemovitosti určující. My se k novým nabídkám na trhu dostáváme prakticky ihned po zveřejnění. Sledujeme také dražby, privatizace a výběrová řízení, kde jsou ceny až o 30 % levnější oproti tržní hodnotě nemovitosti. Nemovitosti za klienta nebo s klientem prohlédneme a prověříme, případně zpracujeme potřebnou dokumentaci. Jsme schopni provést zájemce celým procesem nákupu bytu či domu, od vyhledání nabídky po předání koupené nemovitosti. Zajistíme také úschovu peněz a komunikaci s katastrem nemovitostí,“ vysvětluje David Novotný z Bohemian Estates.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: