Pro byty na krátkodobé pronájmy existuje řešení i v době koronavirové krize

Pro byty na krátkodobé pronájmy existuje řešení i v době koronavirové krize

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Postupné rozvolňování pravidel pro cestování i veřejný život dalo konečně impuls i trhům s krátkodobými pronájmy, které tak mohly po dlouhé době přivítat první hosty. Úplné obnovení do stavu před krizí ale ještě nenastalo – mj. i proto, že nízkonákladové aerolinky nefungují a mnoho lidí se za stávající epidemiologické situace zdráhá plánovat dovolenou v zahraničí. Existuje funkční byznysové řešení, ke kterému by se mohli majitelé a provozovatelé krátkodobých pronájmů uchýlit?

Trh krátkodobých pronájmů představuje velmi specifický segment realitního trhu. V hlavním městě Praze, velkých městech a turisticky atraktivních lokalitách dokáže přinášet během sezóny nadstandardní výnosy. Právě vidina vysokých zisků je to, co majitele bytů či domů na lukrativních adresách zlákalo vydat se cestou krátkodobého pronajímání.

„Zajištění krátkodobých pronájmů vašeho v kombinaci s jejich komplexní a efektivní profesionální správou je rentabilní způsob, jak zhodnotit investici s minimem rizik a starostí. Za krátkodobý pronájem obecně považujeme pronájem bytu na jeden den až půl roku. Tento trend přišel ze světa – hosté oceňují větší prostor, rozsáhlejší vybavení, možnost využití zázemí kuchyně, větší soukromí a lepší cenu pronajatého bytu ve srovnání s hotelovým pokojem,“ říká David Novotný z realitní společnosti Bohemian Estates.

Profesionální správa nemovitostí šetří peníze i čas

„Správa nemovitosti je naší odbornou doménou. Správě bytů a budov se věnujeme od roku 2006. Celkem spravujeme přes 1200 nemovitostí v hodnotě sedm miliard korun, přičemž dosahujeme 98% obsazenosti u nemovitostí pronajímaných na dlouhodobý pronájem, u krátkodobých pronájmů je v průměru 72% obsazenost. Profesionálně spravovaná nemovitost má menší výpadky z nájemného a větší příjmy z pronájmu než nemovitosti, které si majitelé spravují sami. Celkově příjmy výrazně převyšují náklady na zajištění služby – služba si na sebe v podstatě vydělá sama,“ vysvětluje David Novotný z Bohemian Estates.

Pandemie koronaviru zcela otřásla realitním trhem a v podstatě ze dne na den znemožnila majitelům a pronajímatelům jejich podnikání. Najít z toho cestu ven není jednoduché ani teď, kdy rozvolněná pravidla pro cestování přilákala do Prahy a dalších měst první turisty. „Společně s prvními turisty se dostavilo i mírné oživení trhu s krátkodobými pronájmy, ale zdaleka se to nemůže rovnat situaci před vypuknutím virové nákazy. Nyní se v lepších případech pohybuje vytíženost těchto bytů někde kolem 30 %. To samozřejmě k úspěšnému podnikání nestačí, a tak s každým klientem individuálně situaci řešíme a volíme nejvhodnější a především výdělečnou strategii. Pokud podobné výzvě čelíte i vy, neváhejte se ozvat, máme řešení,“ říká David Novotný.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: