Bytový design. Kdy se vyplatí povolat do služby odborníka na návrhy interiéru?

Bytový design. Kdy se vyplatí povolat do služby odborníka na návrhy interiéru?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ještě do nedávné doby byli interiéroví designéři oblíbení hlavně v Americe, kde byly jejich služby nedílnou součástí plánů na nový domov. I u nás se za poslední roky poptávka po podobně kvalifikovaných odbornících začíná zvedat. Přesto u řady lidí ještě převládá nejistota. Váhají, zda se jim tato investice vyplatí, a nemají představu, co jim tato spolupráce přinese. Pomoc designéra vám pomůže významně zkvalitnit život v novém domově hned v několika aspektech, které často laika ani nenapadnou, říká známá bytová designérka Anke Glut.

Žijeme ve stále se zrychlující době a čas je pro nás čím dál cennější hodnotou. Volného času není nazbyt, pracujeme ve vysokém tempu a dbáme na produktivitu a efektivitu v každé oblasti a činnosti, které se věnujeme. Ve chvílích volna se raději věnujeme blízkým a našim zájmům. „Práce interiérového designéra samozřejmě není zadarmo. Řada lidí má dokonce pocit, že jde o zbytečný přepych. Nezapomeňte ale, že ve svém bytě či domě strávíte podstatnou část svého života. Výsledný dojem a to, jak si bydlení zařídíte, ovlivňuje mimo jiné váš spánek a celodenní psychické rozpoložení. To vše jsou důležité předpoklady pro to, abyste výzvám každého dne čelili odpočatí, v dobré náladě a plní energie,“ říká bytová designérka německého původu Anke Glut. Anke vyrůstala v Německu, kde vystudovala vysokou školu, ale pracovní zkušenosti získávala hlavně v Belgii. Již mnohá léta je jejím domovem Česká republika.

Špatná investice a domov neodpovídajícím našim potřebám

Představte si, že jste do plánu a realizace svého domova investovali několik desítek až stovek tisíc korun. Nábytek jste si vybrali sami podle vlastního vkusu, ale použitelnost a praktičnost jednotlivých kousků jste moc v potaz nebrali. Stejně jako to, jak budou jednotlivé komponenty fungovat v zájmu kompaktního a harmonického celku.

„Chodí za mnou i klienti, kteří po zařízení domova vlastními silami přišli na to, že přes všechna vyměřování a plánování to zkrátka není ono a neodpovídá to jejich potřebám. Často zakopávají o nešikovně umístěný nábytek, chybí jim dostatek úložného prostoru a návštěvy se nemají kam posadit. Domov musí být nejen hezky a útulně zařízený, aby nám poskytoval potřebné zázemí a klid, ale musí být především funkční. To znamená, že zařízení musí odpovídat našim potřebám a vytvořit nám perfektní podmínky pro aktivity, kterým se doma věnujeme. Nejen s tímto vám zkušený odborník dokáže pomoci. Probere s vámi vaše představy a životní styl a řekne vám nejnovější přístupy a trendy v bydlení,“ říká Anke Glut, která v Česku spoluvybudovala a deset let řídila společnost zabývající se prodejem podlahových krytin. Interiérový design studovala na škole designu IDK v Praze.

Z hlediska profesních kompetencí bytového designéra je důležitá práce s funkčním i náladovým osvětlením, vhodné využití dispozic prostoru a rozmístění jednotlivých interiérových prvků. Odborník na bytový design vám vypracuje podrobný projektový plán i 3D vizualizaci pro lepší představivost. Vedle návrhů drží také dohled nad rekonstrukčními pracemi. To je důležité hlavně v případě malometrážních prostor, kde každý centimetr hraje důležitou roli a sebemenší odchylka od plánu může znamenat narušení celkové realizace. Po konzultaci s vámi vybere vhodný bytový styl, barvy a materiály. Pomůže vám při výběru konkrétního nábytku i interiérových doplňků – pokud budete chtít šetřit čas, může je vám je obstarat kompletně na klíč dle dohodnutého katalogového listu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: