Zrušte plány na víkend, v Dětenicích se odehraje masakr

Zrušte plány na víkend, v Dětenicích se odehraje masakr

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Tedy, masakr žrádla a chlastu. Alespoň tak organizátoři promují Středověký food festival konající se tuto sobotu v prostorech Zámeckého resortu Dětenice. A dle dřívějších zkušeností jim to i docela věříme.

Zámecký resort Dětenice

Pro ty, kteří v Dětenicích ještě nikdy nebyli, je třeba místo s tak honosným názvem trochu přiblížit. Jedná se o komplex nedaleko Českého ráje, ve kterém najdete nejen zámek, jak sám název napovídá, ale také zámecký pivovar, středověký hotel a středověkou krčmu, díky které je toto místo známé široko daleko. Před několika lety to byla právě tato krčma, která se stala první svého druhu a zasela semínko zážitkové gastronomie. Označení ‚středověká‘ totiž není zcela náhodné. Kromě pokrmů připravovaných dle starodávných receptur tu zážitku chtiví návštěvníci naleznou prostředí, které je moderní současnosti na hony vzdálené. Interiér a exteriér spolu s vystupováním přítomné obsluhy vytváří jedinečnou atmosféru, kterou ti konzervativnější z vás nemusí vždy skousnout. Nezřídka se stává, že dámy jsou nazývány ochechulemi a páni zase prokletou cháskou. Obsluha má k jemnosti a galantnosti daleko, zato však udělá vše pro to, abyste objednané jídlo dostali včas, i kdyby se po stole plazit měla. Místní specialitou je maso pečené na otevřeném ohni, které je jen málokdy nedojedeno. Ať už z toho důvodu, že se jedná o gurmánský orgasmus či proto, že se krčmou potulují místní žebráci a žadoní o ohlodané kosti. Ti ostatně nejsou jediní, kdo stolování může narušit. Výjimkou nejsou ani sličné tanečnice, šermíři či kejklíři, kteří pravidelně zajišťují středověký program. A přestože se tu a tam stále najde někdo, kdo ne a ne vylézt ze své komfortní zóny a dokáže nad chováním hlučné obsluhy bědovat, obliba dětenické krčmy stále roste. Důkazem jest stále přibývající počet akcí odehrávajících se v resortu v podobném duchu. Jednou z nich je i nadcházející Středověký food festival.

Středověký food festival

Středověký food festival se během léta odehraje celkem třikrát, vůbec poprvé to bude tuto sobotu, 25. června. Další termíny jsou poté ohlášeny na 23. července a 13. srpna. A co můžeme od takového food festivalu čekat? Organizátoři slibují brutální zábavu, tuny žrádla a hektolitry chlastu. Celý festival se ponese v duchu Francké říše a barbarského severu, nabízet se tedy budou chobotnice, ústřice, rybičky, krevety, kuřecí hnáty, jehněčí klobásy, uzený kapr, srdíčka, jazyky, domácí koláče a především opékané divoké čuně. Nebude chybět ani místní dětenické pivo a další kořalky. V kuloárech se dále šušká, že zábavu zajistí rytířské klání, místní poběhlice a tanečnice a středověká kapela. Vstup je oproti očekávání zdarma a vítáni jsou zamilované páry, rodiny s dětmi, skupiny přátel, senioři a všichni ostatní, kteří holdují dobrému jídlu a nekontrolovatelné zábavě. Jak je již známo, tyto akce se lehce dokážou zvrhnout, proto doporučujeme zamluvit si ubytování v blízkosti resortu nebo se zkuste poptat, zda je ještě místo ve Středověkém hotelu či v hotelu Rustikal. Pokud jste tedy tento víkend chtěli konečně posekat zahradu nebo umýt okna, vězte, že to ještě jeden týden vydrží.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: