Znáte etiketu darování vína obchodním spolupracovníkům? Vyhněte se společenskému faux pas

Znáte etiketu darování vína obchodním spolupracovníkům? Vyhněte se společenskému faux pas

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Darovat láhev kvalitního vína s firemní etiketou je jeden z osvědčených a zároveň originálních způsobů, jak vyjádřit poděkování za spolupráci klientům či obchodním partnerům. Právě dobré víno je skvělým způsobem, jak spojit vaši značku s něčím lahodným a kvalitním a popřát spolupracovníkům do nového roku. Přestože zde neexistuje psaná norma, která by závazně určovala etiketu, darování vína provázejí nepsané společenské zvyklosti.

Darovat obchodním spolupracovníkům dobré víno patří mezi populární dárky i z pohledu darujícího. Úpravy daňových zákonů přinesly příznivé změny pro podnikatele, kteří v předvánočním i novoročním čase hledají způsoby, jak svým klíčovým spolupracovníkům poděkovat a popřát jim úspěšný rok. Nákup vína je totiž možné dát za určitých podmínek do nákladů a snížit si tak daňový základ. Od základu daně z příjmu si firma může odečíst nákup tzv. tichých vín použitých jako propagační dar. Pod názvem tiché víno se skrývají všechna klasická révová vína s výjimkou těch šumivých. Další podmínkou daňové uznatelnosti je označení darované lahve firemním logem a také cenový limit maximálně 500 Kč za jeden kus bez DPH. Do této ceny se započítávají také náklady spojené s pořízením reklamního předmětu, tedy například náklady za dopravu, návrh a tisk vinět, polepení lahví či dárkové balení.

Výběr vína

Pokud nepatříte mezi ostřílené sommeliéry, konzultujte odborníka a s výběrem si nechte poradit, ať si neutrhnete ostudu. Výběr si nemusíte komplikovat zahraničními značkami nebo sofistikovanými odrůdami. Česká vinařská tradice nabízí široké spektrum vín v různých cenových relacích, kterými rozhodně nikoho neurazíte. Když si vyberete z nabídky kvalitních moravských vín, jistě neuděláte chybu. Ohledně konkrétního výběru si nechte poradit, abyste vybrali víno přesně na míru obdarovávanému a zároveň zamýšlené příležitosti.

Investujte i do obalu

Není nic horšího než darovat kvalitní víno a odbýt dárkové balení. Pokud si s obalem naopak dáte záležet, dodáte dárku větší šmrnc. Absolutně nevhodné jsou obyčejné papírové tašky, byť se mohou prodávat v rozměrech vyhovujících lahvím alkoholu. Situace, kdy se obdarovaný obává, zda láhev v pořádku dopraví domů, není společensky úplně šťastná. Předejděte těmto obavám a na víno pořiďte stylový, avšak zároveň bytelný obal či odnosku. Luxusní krabice či obaly na víno za skvělé ceny nabízí přední tuzemský prodejce obalových materiálů Paketo.cz. V nabídce standardně najdete jednoduché i elegantní, bezpečné obaly na víno. Pokud nechcete jen obyčejnou odnosku, můžete využít možnosti potisku firemním logem nebo jakoukoli jinou grafikou. V případě fotografií je možné zajistit tisk v kvalitě digitální fotografie. A pokud dáváte přednost hotovým řešením, můžete koupit i kompletní dárkové sady, včetně lahve vína, čaje, kávy nebo hrníčků.

Dárkové balíčky pro významné klienty

Pro obzvláště významné partnery či klienty se hodí darované víno doplnit ještě o další vybrané pochutiny a připravit rovnou celý balíček. Hodí se špičkové hovězí či vepřové maso v bio kvalitě, sýry, čokoládové pralinky a podobné sladké a slané delikatesy. Poproste odborníka na slovo vzatého o radu, jak vše chuťově vyváženě zkombinovat tak, abyste výběrem podle vlastního uvážení neudělali společenské faux pas.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: