Zima ve vlasech: Tohle jsou nejčastější problémy, které trápí většinu žen

Zima ve vlasech: Tohle jsou nejčastější problémy, které trápí většinu žen

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Zima není jen období, kdy čekáme na léto a slunce. Má i své kouzlo, které si nejlépe vychutnáme třeba během dovolené na zasněžených horách. Zatímco proti zimě se chráníme teplým oblečením, vlasy v mínusových teplotách trpí. Suché, nebo naopak rychle se mastící vlasy, zplihlost či podrážděná pokožka hlavy… Právě tyto vlasové nešvary se v zimních měsících týkají drtivé většiny žen. Inspirujte se našimi záchrannými tipy!

Nejen vaše pleť dostává v zimě zabrat. Ledově chladný vítr, teploty pod nulou, suchý vzduch ve vytopených místnostech, tlusté pletené čepice… to vše vlasy i samotnou pokožku hlavy namáhá. Vlasy jsou v zimě nadměrně zatěžované, což se přirozeně projevuje i na jejich vzhledu. Začínají být vaše jindy tak zdravé kadeře suché, mají nulový objem, působí unaveně a postrádají lesk i tvar? Nepropadejte panice, stačí pár jednoduchých pečujících triků a těmto příznakům předejdete.

Extrémně suché či mastné vlasy

Nejvíce dostává v mrazivém počasí zabrat pokožka hlavy. Vlivem chladu, suchého vzduchu a častého střídání teplot má tendenci více se vysušovat a šupit se. Vysušená pokožka však může vést i ke zcela opačnému scénáři, a to ke zvýšené produkci kožního mazu. Paradoxně se proto vlasy mohou mastit mnohem více než jindy. „Doporučuji na podzim a v zimě pozměnit vlasovou péči a zahrnout do ní i produkty určené pro suché a poškozené vlasy,“ radí Renata Gaucká, vlasová expertka profesionální vlasové kosmetiky Nouvelle.

„Zdravý vlas obsahuje dostatečné množství molekul vody. Vlivem chladu a suchého vzduchu se voda z vlasů odpařuje, vlasové vlákno křehne a vznikají na něm trhlinky. Dochází také k úbytku živin, proto kadeře ztrácejí lesk a pružnost. Vlas je ve výsledku tenčí a náchylnější k dalšímu poškození,“ vysvětluje Gaucká. „Doporučuji proto šampon na poškozené vlasy z řady Double Effect, která obsahuje základní stavební živiny, keratin a výtažek z chmele. Samozřejmostí je pak nasazení intenzivně pečující a regenerační péče v podobě kondicionérů a masek,“ doplňuje Gaucká.

Nulový objem

Ráno si vlasy pečlivě vyfoukáte, ale jen co vyjdete ven, ukázkový účes se rozpadne a jednotlivé prameny zplihnou? Předně omezte přes zimu frekvenci mytí vlasů. Čím více je budete umývat, tím více se budou kořínky mastit a prameny plihnout. Každodenní mytí působí více škody než užitku, protože vlasy zbavuje přirozeného ochranného filmu a výsledkem bude opět nedostatečná hydratace. Optimální frekvence použití šamponu je jednou za dva až tři dny.

Přecitlivělá pokožka, lupy a svědění

Nadměrné vysoušení pokožky hlavy může vést k podráždění, zarudnutí a dokonce i tvorbě svědivých lupů. Pokud i vy bojujete s neustálým nutkáním škrábat se ve vlasech, kupte si v lékárně speciální zklidňující šampony proti lupům. Šetrně vlasovou pokožku vyčistí a zamezí opětovnému výskytu nepříjemných šupinek.

Myslete na správnou stravu

Ženy se suchými a křehkými vlasy by měly dbát na jídelníček bohatý na železo, zinek a vitaminy B a C. Najdete je hlavně v mořských plodech, bramborách či citrusových plodech. Mastnější ryby, jako je tuňák, makrela nebo sardinky, jsou nenahraditelným zdrojem omega 3 mastných nenasycených kyselin, které kadeřím velmi prospívají. V případě jemných a lámavých vlasů neočekávejte výsledky pestrého a vyváženého stravování přes noc. Chce to trpělivost a čas, než bude patrné viditelné zlepšení. To může trvat i několik měsíců

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: