Zbavte se tmavých kruhů pod očima

Zbavte se tmavých kruhů pod očima

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mnozí lidé mají problém s tmavými kruhy pod očima. Důvody, proč je trápí, můžou být různé kouření, nedostatek spánku, špatná strava, příliš alkoholu, alergie, nemoc ledvin. Kruhy pod očima vás mohou trápit také v případě hormonální nerovnováhy. Jak je zmírnit, nebo se jich úplně zbavit?

Studená okurka

Možná jste už někdy viděli například ve filmech, že si ženy dávaly plátky okurky na oči. Ne, nebyl to obrázek toho, jak zbytečně plýtvat okurkami. Mají totiž schopnost snížit opuchlost, zesvětlit pokožku. Jak na to? Je to snadné! Jednu salátovou okurku nechtě pořádně vychladit v lednici. Potom ji nakrájejte na hrubší kolečka – ne celou, jen tolik, kolik potřebujete na oční okolí. Potom plátky dejte na oči, pod oči, tam, kde potřebujete osvěžení, zchlazení. Už po 15 minutách uvidíte rozdíl!

Nevyhazujte zelený čaj!

Pokud se u vás pije zelený čaj, rozhodně nevyhazujte sáčky ani ten sypaný. Po vylouhování nechte sáčky (nebo sypaný čaj) vychladnout, vložte je do lednice a po půl hodině s nimi můžete udělat to, co je výše popsané u okurky. Jednoduše si jimi zchlaďte oční okolí. Pokud tuto proceduru budete dělat pravidelně alespoň každý den po dobu deseti dnů, uvidíte velké zlepšení.

Mléko

Ano, i mléko pomůže! Opět musí být vychlazené. Potom nalijte trochu mléka do misky, ve které namočte bavlněné vatové tampónky. Ty potom jednoduše opět položte na opuchlá místa obličeje, na kruhy pod očima a nechte je tam, dokud se nezahřejí. Tuto proceduru byste měla opakovat pravidelně alespoň dvakrát denně a na výsledek si budete muset počkat alespoň dva týdny.

Kdy navštívit lékaře?

Za kruhy pod očima může také řada nemocí. Pokud vás ustavičně bolí hlava a pálí oči a víte, že se vám také zhoršily kruhy pod očima, příčinnou může být prostá alergie nebo nemoc očí. Proto je dobré zajít ke svému praktickému lékaři, který už vás doporučí na alergologii nebo k očnímu lékaři. Za kruhy pod očima ovšem také mohou ledviny. Pokud tedy máte problém s močením nebo vás bolí záda v oblasti beder, rozhodně nic nepokazíte návštěvou lékaře, opět praktického.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: