Začátek sezóny je na spadnutí: Kde právě nyní sehnat nejvýhodnější cestovní pojištění?

Začátek sezóny je na spadnutí: Kde právě nyní sehnat nejvýhodnější cestovní pojištění?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vysněná dovolená se blíží mílovými kroky a u vás se pomalu začíná projevovat cestovní horečka. V zápalu těšení se na vymodlené okamžiky volna strávené s těmi nejbližšími byste neměli opomenout sjednat si kvalitní cestovní pojištění, které poskytuje odpovídající krytí na míru vašim cestovatelským záměrům. Dobré pojištění přispěje k tomu, že si dovolenou užijete v klidu, bez starostí a přemrštěných výdajů.

Trend posledních let ukazuje, že mnoho Čechů vyráží za dovolenkovou rekreací do přímořských destinací čím dál častěji těsně před oficiálním začátkem sezóny. Hlavním lákadlem jsou v tomto případě poloprázdné pláže, nízké ceny zájezdů a krásné počasí s přijatelnými teplotami. S obdobím před nástupem dovolené je však spojena řada více či méně příjemných úkolů: nákup opalovacích krémů, kontrola cestovních dokladů, hledání směnných kurzů, o snahách na poslední chvíli shodit nějaké to kilo ani nemluvě. Položky na seznamu věcí, které je nutné obstarat, by rozhodně měly obsahovat také bod s cestovním pojištěním. Této položce věnujte zvýšenou pozornost, protože rozdíly v poměru cena/výkon vzhledem k plánovanému charakteru rekreace jsou značné.

Proč je třeba řádně se pojistit?

Cestovní pojištění kryje rizika spojená s náhlým onemocněním, úrazem, ztrátou zavazadel nebo způsobení škody třetí osobě, přičemž některé položky jsou předmětem doplňkového připojištění a je třeba je sjednat zvlášť. Základní podoba zpravidla pokrývá léčebné výlohy a asistenční službu, jež vám v rodném jazyce zorganizuje rychlou péči a zprostředkuje cenné rady a praktický návod na postup. Rozhodně byste neměli plně spoléhat na Evropský zdravotní průkaz (EHIC), který občanům Evropské unie zakládá nárok na zdravotní péči hrazenou z prostředků zdravotní pojišťovny, u níž je pojištěnec veden. Jenže náklady na léčbu v některých cizích zemích mnohonásobně převyšují náklady na léčbu u nás, neboť v mnoha případech je vyžadována spoluúčast za ošetření a léky, kterou zdravotní pojišťovny nehradí. Spoluúčast může být v některých zemích v řádu tisíců, někde je dokonce stoprocentní.

Pojistný trh je nepřehledný, mějte to srovnané

V současné době je trh s cestovním pojištěným nasycený a je možné tento produkt sjednat z vícero zdrojů, přičemž rozdíly v kvalitě a ceně jsou patrné. „Dnes mají tento pojistný produkt standardně v nabídce všechny tuzemské komerční pojišťovny. Lze ho uzavřít za specifických podmínek i k platební kartě nebo u zdravotní pojišťovny. V silách jedince není možné obsáhnout celý pojistný trh, porovnat jednotlivé produkty mezi sebou, a udržet si tak nad nimi nadhled,“ říká Ing. Tomáš Voharčík, jednatel internetového portálu Top-Pojištění.cz, které si dlouhodobě drží pozici největšího prodejce cestovního pojištění na českém trhu. „Výhodu v tomhle nabízejí speciální internetové srovnávače, prostřednictvím kterých je nejen možné filtrovat konkrétní nabídky dle zadaných parametrů, ale rovnou cestovní produkt uzavřít z pohodlí domova,“ pokračuje Voharčík. Jednoduše tak získáte informaci, kde sjednat nejlevnější cestovní pojištění, využít můžete i možnost kalkulace přímo na stránkách.

Portál Top-Pojištění.cz nabízí rychlé porovnání 12 pojišťoven online se slevou až 50 %. Sjednání trvá v průměru 2 minuty a je rychle a snadno vyřízeno z klidu domova. Všechny potřebné dokumenty obdržíte do mailové schránky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: