Jak na vzdušný byt v coastal interiérovém stylu?

Jak na vzdušný byt v coastal interiérovém stylu?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Toužíte ve svém domově po dovolenkové atmosféře, vzdušnosti, eleganci a harmonii? Pak je pro vás ideální coastal interiérový styl, neboli pobřežní styl. Charakterizují ho světlé barvy a jemné textury a je inspirován velkorysostí moře a oceánu.

Jak vznikl pobřežní styl?

Pobřežní interiérový design vznikl jako odezva na životní styl a prostředí pobřežních oblastí po celém světě. Jeho kořeny sahají k pobřežním komunitám, kde lidé žijí v blízkosti moře a oceánu. Tento styl se postupně rozšířil do interiéru domů a stal se populární díky své schopnosti propůjčit domovu lehkost, jas a harmonii, ať už žijeme kdekoliv.

„Nejedná se o nový trend, ve skutečnosti existuje už velmi dlouho. Zde ve střední Evropě se s ním ale moc často nesetkáváme. Možná je to škoda. Coastal styl je totiž výborný v kontrastu hektického života. Vybízí ke zpomalení a k radování se z maličkostí,“ dodává interiérová designérka Anke Glut.

Charakteristické prvky pobřežního stylu

Pobřežní styl je velmi ležérní, charakterizují ho minimum nábytku, velkoformátová okna, organické materiály a přírodní barvy v odstínech písku a moře. „Nejdůležitější je vzdušný a světlý prostor. Tomu napomáhají velká okna táhnoucí se přes celou jednu stěnu. Těm sluší buď rolety z přírodních materiálů, nebo lehké a světlé závěsy, například lněné. Zdi jsou často vymalovány světlou barvou v různých odstínech bílé nebo pískové s akcenty mořské modré. Pracuje se také s texturami, jednu zeď lze například obložit dřevěnými palubkami a ty přetřít namodro,“ dodává Anke Glut.

Méně je více

U pobřežního stylu platí, že méně je více. Pamatujte na to zejména u nábytku a dekorací. Nábytek má být jednoduchý s čistými liniemi a z přírodních materiálů, jako je dřevo, bambus nebo ratan. Interiér můžete opět ozvláštnit jedním barevným kusem nábytku. Dekorace mají podobu nejrůznějších „plážových“ předmětů.

„Do interiéru lze umístit mušle, lodní lana nebo sítě. Ale pozor, nepřehánějte to s nimi. Pokud hledáte nějaký prvek, který interiér rozsvítí, vsaďte spíše na jemné textilie nebo velké pokojové rostliny,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: