Vyvarujte se začátečnických chyb při investici do nemovitostí

Vyvarujte se začátečnických chyb při investici do nemovitostí

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Investovat peníze lze různě – do akcií, cenných papírů, zlata, diamantů a dalších komodit… Koupě nemovitosti však zůstává přes všechny investiční trendy dlouhodobě nejbezpečnějším a téměř bezrizikovým způsobem zhodnocení peněz. Ne všechny komodity jsou v konečném důsledku výdělečné – nemovitosti jsou v tomhle ohledu sázka na jistotu.

Pořídit si nemovitost není jen tak – její koupě skýtá nemálo nástrah a potenciálních rizik. Chybným rozhodnutím můžete prodělat až stovky tisíc korun. Ke kvalifikovanému posouzení investiční nabídky je třeba znalost aktuální situace a vývoje na trhu s realitami, maximální časová flexibilita při vyhledávání na inzertních portálech a v aukcích, spolehlivá orientace v právních záležitostech a schopnost důkladně posoudit technický stav nemovitosti, stejně jako při prohlídce odborně porovnat udanou hodnotu s cenou skutečnou.

V praxi jde o velkou zodpovědnost na jednoho člověka, v naprosté většině případů laika, kterému k učinění tak zásadních rozhodnutí chybí klíčové kompetence a zkušenosti. Zvolení šikovné investiční strategie a především výběr správné nemovitosti je přímou podmínkou výhodné koupě a její výnosnosti.

Kdo je připraven, není překvapen

„V zásadě jde o to, zvolit výhodnou investiční strategii. Ta spočívá ve výběru a následném nákupu levného bytu či domu, který se podaří výhodně pronajmout a jehož cena do budoucna poroste. Splníte-li všechny tyto podmínky, vlastnictví nemovitosti vám může vynést i vyšší jednotky procent ročně,“ říká Jan Kindl, spolumajitel rodinné realitní kanceláře Domov Reality s tradicí od roku 1994. Kancelář se specializuje na Berounsko a Prahu, ale v jejich nabídce jsou také nemovitosti z dalších částí České republiky. Zkušený tým pomáhá zajišťovat nadstandardní servis v každé fázi prodeje, nákupu a pronájmu rezidenčních i komerčních nemovitostí. Služby poskytují také v oblasti správy nemovitostí, nabízí odhady tržních cen či výkupy nemovitostí.

„Nákup nemovitosti i její následný provoz přináší mnohá rizika. Mezi nejčastější patří jednání s neseriózními a neprověřenými realitními makléři, skryté právní a technické vady nemovitosti či jen nedostatečná informovanost a chybějící zkušenosti, které jsou potřeba pro bezproblémový nákup,“ pokračuje Kindl. Otázkou také zůstává, jak se dostat k zajímavé investiční příležitosti. Jedním způsobem je trávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Druhým je využití služeb realitního profesionála, který je schopen zajistit investiční nabídku podle individuálních představ.

„Mnoho nezkušených investorů zapomíná, že dobrým nákupem starost o nemovitost nekončí. Je pouze jedním článkem celého investičního řetězce. Samotná správa nemovitosti je neméně důležitá, protože bez případné rekonstrukce, obsazení jednotky spolehlivými nájemníky a pravidelné údržby se nemovitost sama nezhodnotí,“ uzavírá Jan Kindl z Domov Reality.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: