Vysušené a polámané konečky: Nejčastější příčiny

Vysušené a polámané konečky: Nejčastější příčiny

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vysušené a polámané konečky dle průzkumů trápí každého třetího obyvatele České republiky s dlouhými či polodlouhými vlasy. Jako většinu kosmetických útrap, i toto si však ve většině případech děláme sami. Povíme vám, jaké jsou nejčastější příčiny této lapálie.

Špatné mytí

Špatné návyky při mytí vlasů způsobují až překvapivě velké procento poničených konečků vlasů. Častou chybou je jednak aplikace šamponu do délek vlasů a jednak splachování příliš teplou vodou. Šampon či jiné alternativní produkty určené k mytí vlasů je třeba aplikovat vždy a pouze jen na vlasovou pokožku. Tu totiž v prvé řadě potřebujeme zbavit špíny a mazu. Pěna, která bude z vlasů při splachování odtékat se následné postará i o prach, který utkvěl v délkách. Pamatovat bychom si měli i to, že nikdy není dobré vlasy vystavovat vysokým teplotám a namáčet je tak pouze vlažnou vodou.

Nedostatečná hydratace

Po mytí je třeba vlasům dodávat extra hydratační péči. Kromě obyčejného kondicionéru tedy pravidelně aplikujte sérum pro suché a lámavé vlasy Nouvelle NutriMix z vlasové kosmetiky Nouvelle. To je vhodné pro extrémně porézní vlasy, zklidňuje vlasovou pokožku, působí jako antioxidant a obsahuje výtažky z chmele otáčivého. Mezi pravidelné kosmetické rituály zařaďte i aplikaci domácích hydratačních masek. Příznivě působí maska z avokáda a olivového či kokosového oleje nebo zkuste masku z medu a vaječných žloutků.

Časté fénování a žehlení vlasů

Vlasům neprospívá ani příliš časté fénování, žehlení a kulmování. Vlasy vysoušejte pouze vlažným vzduchem a vždy je nechte nejprve trochu proschnout. Žehličku používejte až ve chvíli, kdy jsou vlasy stoprocentně suché a zvažte aplikaci ochranných sér, které vlasům poskytnou potřebnou ochranu před vysokými teplotami.

Nešetrný účes

Své s roztřepenými konečky udělá i nešetrné česání a volba nevhodného účesu. Používejte pouze kartáče z přírodních materiálů a obloukem se vyhýbejte hřebenům s kovovými či plastovými hroty. Nevhodné jsou i nejrůznější drdoly a používání kovových sponek, které již tak oslabené vlasy akorát trhají.

Ne příliš častá návštěva kadeřnice

Zanedbávání úpravy vlasů a zastřihávání se po určité době projeví právě polámanými a poničenými konečky. Proto je třeba vlasy pravidelně zastřihávat a zbavovat je tak suchých konců. Zastřihávání konečků však hravě zvládnete i doma, stačí jen pevná ruka a ostré nůžky. Zničených konečků se zbavujte alespoň jednou za čtvrt roku.

Nevhodná životospráva

Svojí roli hraje ve zničených vlasech i nevhodná životospráva a nedostatek vitaminů. Myslete proto na to, že je třeba dodržovat zásady vyváženého jídelníčku a pokud je kvalita vlasů zhoršená, příčinu je třeba nejprve hledat právě v tom, co svému tělu dopřáváte či nedopřáváte. Pomoci může jednoznačně pravidelná konzumace vitaminu B.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: