Vychutnejte si domácí kino v prvotřídní kvalitě

Vychutnejte si domácí kino v prvotřídní kvalitě

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vynikající zážitek ze systému domácího kina může filmovým fanouškům a hráčům na herních konzolích pokazit několik faktorů. Kromě špatného obrazu je to i zvukový prožitek, který se může od profesionálních kinosálů výrazně lišit. Pečlivost při výběru komponentů pro dobré domácí kino je proto více než na místě.

Domácí kino dnes najdete v mnohé z českých domácností, a tak rozdíl mezi dvoukanálovým a pětikanálovým zvukem rozezná již téměř každý. Levné sestavy z hypermarketů však ani zdaleka svými kvalitami nevystihují podstatu domácího kina, tj. prožít film jako v kinosále, ale přímo ve vašem obýváku. V předvánočním shonu se mnoho zákazníků ukvapuje nákupem nekvalitní elektroniky, která po zapojení systému nesplňuje nároky, které jsou od ní očekávány. Zkušení prodejci proto radí, aby zákazníci dbali zvýšené opatrnosti při nákupu zvukových soustav. Design je věcí vkusu, ale pro fajnšmejkry je důležité, aby soustava měla moderní funkce a bohatou výbavu. Od Wi-Fi, bluetooth, přehrávání ze sítě a internetového rádia, přes kvalitní DA převodníky až po podporu 4K videí, či Dolby Atmos. To nabízí například výborný japonský výrobce Onkyo.

Počet technických vymožeností, kterými tyto nadupané audiovizuální mašiny disponují je opravdu veliký. Jen namátkou lze jmenovat technologii AccuEQ, která automaticky nastaví zvukové parametry jednotlivých kanálů podle rozmístění soustav a charakteristik dané místnosti, nebo již zmíněný nejmodernější formát prostorového zvuku Dolby Atmos, díky němuž se ocitnete opravdu uprostřed dění, neboť zvukové efekty se pohybují všude okolo vás. Přepočet běžných zdrojů videa až na rozlišení Ultra HD, díky němuž lze při sledování staršího videa z DVD nebo hraní her nabídnout v obrazu mnohem více detailů, čistoty a ostrosti, je u domácích kin Onkyo již samozřejmostí. To je jen pár důvodů, proč by si filmový nadšenci měli na domácím kině pár tisíc připlatit.

Ovládání by mělo být také snadné, pohodlné a intuitivní. U Onkyo vás kalibrací kina, nastavením ovladače pro ovládání všech ostatních komponentů i TV provede jednoduchý průvodce přímo na obrazovce vaší televize. Přepínání vstupních zdrojů, ovládání hlasitosti, internetových rádií a další můžete snadno provádět i na displeji vašeho smartphonu.

Pokud si tedy chcete doma vychutnat vaše oblíbené filmy tak, jako v kinosále, zvolte domácí kino od značky Onkyo. Firma se produkcí precizních audio komponentů zabývá již více než půl století a během posledních desetiletí je mezi výrobci systémů domácího kina jedním z těch, kdo udává směr. Jak naznačují dvě japonská slova  (ON – zvuk a KYO – harmonie), ze kterých je název společnosti složen, je to hlavně prvotřídní zvuk, který všechny produkty Onkyo charakterizuje.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: