Vinylové podlahy jsou luxusní i praktické zároveň. Kde najdou využití?

Vinylové podlahy jsou luxusní i praktické zároveň. Kde najdou využití?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Stavíte, rekonstruujete byt či dům anebo jste se jen rozhodli pro výměnu podlahové krytiny, ale nevíte, jakou vybrat? Volba podlahy, kterou si do interiéru pořídíte, je finančně poměrně náročná investice, proto výběr dopředu zvažte tak, abyste skloubili estetické i praktické hledisko. Pokud jste fanoušci moderních prostor a zároveň se nechcete obávat rozlitého pití, vsaďte na moderní a odolný vinyl.

Když během stavby či rekonstrukce přijde řada na podlahy, stojíme před nelehkým úkolem: vybrat materiál odolný, designově přitažlivý a nenáročný na údržbu. Ještě předtím, než uděláte finální rozhodnutí, zamyslete se nad vaší situací a potřebami. Každá místnost má jinou charakteristiku a záleží také na tom, kdo ji bude obývat či užívat. Jinými slovy, dva dospělí se budou při výběru orientovat pod jiných kritérií než rodina, v níž vyrůstají malé děti ve společnosti domácích mazlíčků.

Moderní vinyl je pevný, odolný a vizuálně může být velice pestrý. Dokáže imitovat dřevní i tkanou strukturu či jakýkoli materiál a dekor. Pokud chcete mít doma podlahu, u které se nemusíte obávat rozlitého pití, škrábanců od domácích mazlíčků a nevyčistitelných barevných skvrn, dopřejte svému interiéru vinyl. Tato praktická podlahovina dokáže vmžiku jakýkoli obývaný prostor proměnit v moderní a příjemně laděné zázemí. Vyhovuje i namáhaným místnostem, které budou po několik let útočištěm pro hry a aktivity dětí, stejně jako domácích mazlíčků.

Vysoké nároky na praktičnost a design? Vinyl!

„Při výběru podlahové krytiny se nejčastěji setkáváme s požadavkem na atraktivní vzhled, praktičnost a snadnou údržbu. Všechny tyto požadavky splňují vinylové podlahy. Jsou navíc velmi variabilní – dovedou napodobit dřevo, dlažbu, kámen, korek i textil. Co se týče věrohodnosti, v široké nabídce vinylových podlah si dnes můžete vybrat tak, že například imitaci od skutečného dřeva pouhým okem nerozeznáte,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na prodej podlahových krytin z Koberce Trend. „Doporučuji i přes širokou nabídku vzorů volit nadčasovost, která nepodléhá módním trendům a jen tak se vám neomrzí. Jde například o dubové podlahy v přírodní i bělené úpravě s jemnou, přirozenou texturou,“ pokračuje Stuchlíková.

Jak se vyrábí vinyl?

Vinyl se zjednodušeně řečeno vyrábí ze směsi etylenů a přírodních solí. Kromě jiného se do něj přidávají chemická změkčovadla, podobě jako při výrobě PVC. Vinylové podlahy se prodávají v rolích i dílcích, záleží na množství přidaného změkčovadla. Přidá-li se ho více, vznikne měkčený vinyl v rolích, a pokud méně, výsledným produktem bude tvrzený vinyl v dílcích nebo lamelách. Díky technologii digitálního tisku je možné opatřit vinyl jakýmkoli dekorem. Dá se docílit i plastického efektu, a to speciálním 3D tiskem. Každý z nich se pak vytvrzuje několika nášlapnými vrstvami a ochranným nátěrem z polyuretanu.

Krytina k podlahovému topení

Vinyl je optimální podlahovinou i pro spojení s podlahovým vytápěním. Je dostatečně tvrdý a zároveň pružný, velmi příjemný na došlap bosou nohou, vizuálně i pocitově teplý, neklouže a pomáhá snižovat hluk. Údržba je také velmi snadná – stačí ho setřít mokrým hadrem. Nemusíte se bát, že vlhko či voda vinylu ublíží. Bez obav ho proto můžete použít i do koupelny.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: