Veselé velikonoční tvoření. Pozvěte jaro k sobě domů

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Velikonoce jsou svátky jara, a protože už pomalu klepou na dveře, je nejvyšší čas vnést trochu té sváteční jarní atmosféry i do vašeho domova. Po dlouhých a temných zimních dnech potřebuje interiér osvěžit jarními barvami, zesvětlit a provzdušnit pomocí jarních dekorací. Zapomeňte na levné a tuctové výrobky z Číny i vajíčkovo-kuřátko-zajícovou klasiku a inspirujte se zajímavými tipy, jak vyzdobit vaše bydlení.

Velikonoce patří mezi oblíbené svátky napříč celým světem. Jsou to svátky jara oslavující probouzení přírody po dlouhé a chladné zimě, její plodnost, naději a lásku. Nutno říci, že velikonoční zvyky a tradice se lišily kraj od kraje a vesnici od vesnice, všude ale měly stejný význam. Hlavním smyslem bylo zbavit se všeho starého a nepotřebného, očistit domácnost i tělo od chorob a připravit se na znovuzrození přírody. Z náboženského hlediska jsou Velikonoce nejvýznamnějšími křesťanskými svátky. Mají připomínat a oslavovat zmrtvýchvstání Ježíše Krista, které mělo nastat tři dny po jeho ukřižování.

Pokud si v průběhu roku zkrášlujete bydlení sezónní výzdobou, neměli byste zaspat ani tuto krásnou roční dobu, a tak jako jaro přináší přírodě svěží zeleň a barevnost, měli byste svěží nádech vnést i mezi čtyři stěny vašeho domova. Nemusí jít o nákladnou přeměnu, stačí si pořídit ty správné dekorace za pár peněz a jarní vánek zavane i k vám. Pokud nepostrádáte tvořivého ducha, můžete se pustit do výroby jarních a velikonočních dekorací na vlastní pěst. Kupované dekorace v podobě zajíčků, malovaných vajíček a kuřátek má doma každý, vsaďte proto raději na originalitu a pusťte se do vytváření jarních věnců a efektní výzdoby na stůl svépomocí.

Nový nádech do interiéru

Po ponuré zimě interiér nejlépe oživíte v duchu hesla „v jednoduchosti je krása“ už jen tím, že si pořídíte jarní květiny, ať to budou řezané tulipány z farmářských trhů, nebo narcisky či hyacinty v květináči. Pokud nejste milovníky barevných květů, svěžest do obydlí přinese i obyčejné krásně vzrostlé jarní osení. Říká se, že ďábel se skrývá v detailu, proto se spíše než na velké a nápadné změny soustřeďte na drobnosti. Jarní ubrus na stůl, dekorativní polštáře, proutěné košíky, obrazy, předměty s mláďaty zvířat, různě barevné stužky nebo podomácku vyrobené ozdoby ze dřeva, textilu nebo slámy… možností je nekonečně.

Velikonoční zátiší ve váze

V jednoduchosti je síla, není proto nic snazšího, než si vzít skleněnou vázu či nádobu různé velikosti a vsadit do ní libovolnou jarní rostlinu. Tu následně ukotvěte mechem, který nejenže vypadá skvěle a esteticky dotvoří celé zátiší, ale navíc pomáhá udržovat vláhu. V závěru ještě dozdobte velikonočními dekoracemi a máte hotovo.

Jaro na dveřích

Na vchodové dveře se nejlépe hodí efektní dekorace na proutěném základě. Svažte a podle potřeby zastřihněte mladé větvičky či proutí a pomocí lepicí pistole nebo drátků na ně přichyťte květy, drobné předměty, vajíčka, cokoli je libo. Na dveřích vypadají velmi dobře také jarní věnce. Jsou jednodušší, než se zdá, a když je ozdobíte neutrálními jarními detaily, vydrží vám na dveřích ještě dlouho po Velikonocích.

Velikonoční dárkový koš

Pokud chcete být originální a jít s trendem udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí, zkuste si připravit velikonoční zátiší s různě tvarovanými krabicemi z kraftové lepenky. Najdete je v nabídce předního tuzemského prodejce obalových materiálů Paketo.cz. Dají se použít jako dárkové koše, do kterých můžete pro koledníky připravit milou pomlázku. Ať už do koše dáte cukrovinky, minilahve s alkoholem, vajíčka, kosmetiku nebo drobné dekorativní předměty, bude vypadat velmi efektně, pokud se koš vystele dřevitou vlnou. Naplněný koš pak můžete snadno zabalit pomocí celofánové folie a to celé převázat dekoračními stuhami v jarních barvách.Velikonoční-dekorace-Creative-Commons-(www.pixabay.com)

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: