Velká část onemocnění dýchacích cest je způsobena viry, na které nejsou antibiotika určena. Jak si pomoci?

Velká část onemocnění dýchacích cest je způsobena viry, na které nejsou antibiotika určena. Jak si pomoci?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Onemocnění dýchacího ústrojí patří mezi nejběžnější choroby, s nimiž má osobní zkušenost drtivá většina populace. Běžné je i onemocnění dolních cest dýchacích, ovšem není-li nasazena vhodná léčba, jejich průběh i rizika komplikací mohou být závažnější než při postižení horních cest dýchacích. Většímu riziku čelí zejména děti, senioři a osoby s narušeným imunitním systémem. Včasná a řádná léčba pomáhá předcházet pozdějším vážným komplikacím a zkracuje dobu na lůžku. Klíčové je však rozpoznat onemocnění již při prvních příznacích.

Dýchací cesty bývají nejčastěji postiženy infekčními zánětlivými chorobami, jež nebývají vážné. Vážnější průběh mohou mít v případě nevhodné léčby či u osob, které mají narušenou přirozenou obranyschopnost organismu. Dolní cesty dýchací patří mezi životně důležité orgány, které se podílejí na transportu a výměně plynů mezi vnějším okolím a krví. Tyto cesty začínají hrtanem a pokračují přes průdušnice obou větví průdušek, které končí v pravé a levé plíci. V plicích se dále větví do struktury stromu, vytvářeného stále menšími a menšími průdušinkami. Průdušinky ústí do plicních sklípků, kde dochází k výměně plynů při dýchání. Dýchací cesty člověka pokrývá sliznice s řasinkami, které ve zdravém těle svým pohybem pomáhají plicím zbavovat se nadýchaných prachových částic a mikroorganismů. Pokud ale dojde k zánětu, sliznice se zduří a začíná se hromadit hlen. Člověk začíná pociťovat škrábání v krku. Přemíra hlenu vytváření vhodné prostředí pro nekontrolované množení bakterií, s nimiž si imunitní systém neví rady. Plíce se snaží zabránit záchvatům dráždivého kašle, při kterých se snaží nahromaděného hlenu zbavit.

Zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích

V našem okolí se můžeme běžně setkat se záněty dolních cest dýchacích, mezi které patří akutní bronchitida, zápal plic či tracheitida neboli zánět průdušnice. Zánět průdušek neboli bronchitida patří mezi běžně se vyskytující nemoci. Mezi první příznaky patří suchý kašel, postupně přecházející v produktivní. Objevuje se i horečka, únava, bolesti svalů a kloubů. V případě těchto příznaků by naše kroky měly neprodleně vést do ordinace praktického lékaře, který určí původ infekce – infekční virový, bakteriální, vzácněji mykotický či neinfekční, alergický. Běžným postupem lékařů je předepsání silných antibiotik. Problém spočívá v tom, že aby to byla skutečně účinná léčba, musí si být lékař jistý bakteriálním původem nemoci. V případě virového zánětu totiž antibiotika nepomáhají a zbytečně tělo zatěžují. Dokonce může dojít i ke zhoršení zdravotního stavu vlivem špatné léčby.

Při prvotních příznacích je variantou přírodní léčba, která dokáže odstranit hlen z dýchacích cest a zabránit rozvoji nemoci. Takovým doporučeným rostlinným léčivým přípravkem je Kaloba. Obsahuje patentovaný extrakt z kořene jihoafrické pelargonie Pelargonium Sidoides EPs 7630. Moderní vědecký výzkum v laboratořích prokázal, že EPs 7630 může zasáhnout již na počátku nemoci. Stimuluje totiž nespecifické přirozené imunitní mechanismy a mobilizuje buňky imunitního systému, které pronikají do buněk napadených viry a usmrcují je. Pokud začnete přírodní léčivý přípravek užívat co nejdříve a dopřejete si klid na lůžku, může nemoc odeznít rychleji a s mírnějším průběhem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: