Vánoční horečka stoupá. Dárek pro děti, který potěší a rodičům nezruinuje konto

Vánoční horečka stoupá. Dárek pro děti, který potěší a rodičům nezruinuje konto

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vidět, že dárky od nás udělaly našim dětem skutečnou radost, je k nezaplacení a často předčí i radost z dárků, které jsme dostali my sami. Proto si dáváme na výběru dárků záležet a do jejich nákupu investujeme každoročně nemalé sumy. Udělejte letos bezhlavému utrácení přítrž a nakupte dárky s rozmyslem. Nakoupit hezké dárky pro vaše ratolesti jde i bez stresu a s omezeným rozpočtem.

I když patříte k těm, kteří se do poslední chvíle zuby nehty brání předvánočnímu nákupnímu šílenství, dříve či později vás stejně doběhne. Potěšit své ratolesti pěkným dárkem chce zkrátka každý z nás. Naopak, čím déle budete vzdorovat, tím je větší pravděpodobnost, že na poslední chvíli vložíte do nákupního košíku dárky, o jejichž nápaditosti a užitečnosti zapochybujete už ve chvíli, kdy je berete z regálu. O zbytečně utracených penězích ani nemluvě. I když se nás média, reklamy a výlohy obchodů překypující tipy na dárky snaží přesvědčit, co všechno musíme mít, abychom byli spokojení, pravdou je, že toho ve skutečnosti potřebujeme jen velmi málo.

Ježíšek s mírou

Především pokud máte malé děti, je těžké se udržet a nenakoupit spousty krásných hraček, her, knížek a výtvarných potřeb. Když se nehlídáme, Vánoce se mohou pěkně prodražit, aniž by děti udělaly šťastnější. Úměra „čím více dárků, tím větší radost“ nebo „čím dražší dárky, tím větší radost“ rozhodně neplatí, i když máme často sklony si to myslet. Nesrovnávejte se proto s okolím a nesledujte, kolik peněz za vánoční dárky pro děti utratili druzí. Vyvarujte se nákupů jen proto, že někdo z vašeho okolí to koupil taky a investoval do toho stejné peníze. I psychologové radí zaměřit se na výběr dvou až tří hodnotných věcí z dopisu Ježíškovi a ty svým ratolestem nadělit. S velkým množstvím dárků děti ztrácejí pozornost a schopnost se soustředit, rozbalování je přestává bavit a radost z nadělených věcí není větší, ba naopak.

Modelovací hmoty nové generace

Klasické hračky v podobě panenek a autíček jsou sice krásné, ale hraní s nimi velmi rychle omrzí. Hitem poslední doby mezi rodiči i dětmi jsou nešpinivé modelovací hmoty pro opakované použití, které jsou k dostání v širokém barevném spektru. Nabízejí neomezený prostor pro fantazii, neboť je z nich možné vytvořit bezpočet barevných výtvorů.

„Aktuálním hitem jsou různé modelovací hmoty, které se snadno tvarují, dají se použít opakovaně a nabízejí nepřeberné množství tvořivé zábavy. Mačkáním, ohýbáním, tvarováním a jiným opracováváním mohou děti tvořit veselé postavičky, strašidelné nestvůry, rozverná zvířátka, pestrobarevné květiny, stromy nebo nejrůznější předměty. Fantazii se meze nekladou,“ říká Marcel Pech, marketingový ředitel distributora her a hraček pro český a slovenský trh Pexi. Zábavnou formou se tak rozvíjí inteligence, emoce i kreativita, což je důležité pro další rozvoj a vzdělávání. „PlayFoam je netoxická, lehká a snadno tvarovatelná pěnová modelína. Výrobky z ní nevyschnou, neztvrdnou a nepřilepí se k podložce, čímž odpadá nutnost úklidu po modelování. Navíc pěnová modelína nešpiní, nemastí, neulpívá na koberci ani na látkách. Barvy jdou od sebe opět oddělit, můžete je používat znova a nemusíte je stále dokupovat. Vyrobena je z netoxického a nealergického materiálu ve formě měkkých pěnových minikuliček, se kterými si malé ručičky i větší ruce lehce poradí,“ dodává Pech.

Vymýšlením různých tvarů, modelováním a mícháním barev se zlepšuje představivost, schopnost neotřelého, inovativního myšlení a koncentrace. Modelovací činnost je užitečná jak z pohledu kognitivního vývoje, tak i fyzického. Rozvíjí se jemná motorika, zlepšuje se sehranost prstů a děti tím zároveň nevědomky cvičí koordinaci ruce – oči.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: