Ušetřete na energiích díky rekuperaci

Ušetřete na energiích díky rekuperaci

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jak mít nižší výdaje za energie? Tuto otázku si teď pokládá většina z nás. A zatímco někteří volí cestu drobných úspor, někteří se pouští do rozsáhlých úprav svých domovů, které mají dlouhodobý efekt. Jedním z takovým zásahů je pořízení rekuperačního systému.

Jeho návrh a instalaci v rámci svých služeb nabízí i LAMA home, nejmladší divize českého energetického LAMA ENERGY GROUP. Ta slibuje profesionální projekci a realizaci té nejlepší možné kombinace technologií, které mají za cíl ušetřit nejen budoucí náklady, ale z dlouhodobého hlediska mají výrazně nižší dopad na životní prostředí. Domy realizované pod taktovkou LAMA home jsou moderní, efektivní a přizpůsobitelné budoucím inovacím a trendům. Jedním z trendů je nyní i zmiňovaný rekuperační systém, co to je?

Rekuperace

Rekuperace je vlastně zpětné získávání tepla. Rekuperátor si můžete představit jako výměník, skrze který proudí přívodní a odvodní vzduch opačným směrem. Díky tomu dochází k nucenému větrání, při kterém využíváte energii vzduchu k tomu, abyste si předehřáli venkovní čerstvý vzduch, který přivádíte do domu. Tak do domu nepouštíte vzduch o teplotě, která je aktuálně venku, ale vzduch, který může mít klidně až 20 °C. Rekuperací tak logicky snížíte náklady na energie.

Rekuperační systém sice není levnou záležitostí, lze na něj však získat dotace. Jednoznačnou výhodou je výrazné omezení tepelných ztrát kvůli větrání v objektu a nižší provozní náklady ve srovnání s přirozeným větráním. Také můžete stabilně udržovat teplotu a vlhkost vzduchu, rekuperaci oceníte během všech ročních období.

Rekuperaci ocení i alergici

Větrání s rekuperací je vhodné i pro alergiky. Do domácnosti totiž neustále přivádíte čerstvý vzduch přes filtr, který výrazně eliminuje prašnost, množství pylu a jiné alergeny. Zároveň se zbavíte vlhkosti, plísní a nejrůznějších mikroorganismů. Následkem minimalizace vlhkosti ve zdech prodloužíte životnost domu. Stěny a výmalba se neopotřebovávají tak rychle, stejně tak další konstrukční prvky v místnostech jako třeba podlaha.

Důležitá je dobrá izolace

U rekuperace je důležitá dobrá izolace. Pokud například dobře netěsní okna a teplo uniká z domu ven, je potřeba navrhnout komplexní řešení, které si poradí i s izolací. U návrhu nových staveb se tohoto ovšem nemusíte bát. Rekuperaci lze instalovat i v bytě.

Celý systém zároveň nijak nenarušuje vzhled interiéru, jednotky jsou zapuštěny ve stropu nebo ve stěnách. Chod systému není hlasitý. LAMA home uvádí, že vše slyšíme a vnímáme podobně jako například ledničku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: