Určení prodejní ceny nemovitosti v této turbulentní době je „věda“. Nechte si poradit od odborníků

Určení prodejní ceny nemovitosti v této turbulentní době je „věda“. Nechte si poradit od odborníků

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Určit správně prodejní cenu nemovitosti, tak abyste ji mohli prodat rychle za co nejvyšší cenu, je zejména v dnešní době komplikované. Do cenotvorby vstupuje celá řada faktorů a ceny se na realitním trhu neustále vyvíjejí. Experimenty se v tomto případě příliš nevyplácejí. Právě na kvalifikovaném odhadu ceny nejvíce záleží, jak rychle, výhodně a bezpečně svou nemovitost prodáte. Vybrat si realitního odborníka se zprvu může zdát jako zbytečný mezikrok, ve skutečnosti je to však zásadní předpoklad pro úspěšný prodej.

Přestože na trhu s realitními službami působí celá řada společností, vybrat si realitního odborníka není v Česku vůbec lehké. Na druhou stranu, pustit se do cenotvorby svépomocí také není ideální řešení. Laické pravidlo nadsadit cenu vysoko a počkat, jak se bude poptávka vyvíjet, není v tomto byznysu zrovna nejšťastnější. Kupující jsou velmi vnímaví a budete vypadat jako amatéři, pokud budete muset jít s cenou opakovaně dolů. Je potřeba hned na začátku celé transakce nacenit nemovitost profesionálně s ohledem na všechna cenotvorná kritéria, a být schopen si stanovenou cenu obhájit. Jak tedy vybrat realitního experta, který správně odhadne tržní cenu?

Pozor na fušéry

Bohužel makléřské řemeslo si z minulosti nenese dobrou pověst, kvůli tomu, že se v něm pohybovala spousta nekompetentních lidí. To se však díky realitnímu zákonu změnilo, a proto dnes najdete na trhu profesionály, kteří Vám budou při prodeji spolehlivými partnery. Přesto si vždy vybírejte prověřené společnosti s dlouhou tradicí na trhu a bohatým know-how, za které více než masivní reklama mluví pozitivní zkušenosti spokojených klientů.

„Zvučné jméno často neznamená záruku kvalitního servisu, zvláště ve světě franšízového podnikání, kde se leccos schová za důvěryhodné jméno světoznámé značky. Pokud jste dostali doporučení na konkrétní společnost, prověřte důkladně reference a projděte si také obchodní rejstřík nebo výroční zprávy, abyste zjistili, jak daná společnost hospodaří. V dnešní době, kdy je vše snadno dohledatelné na pár kliků, tak můžete předejít případným potížím a například zjistit, zda realitní společnost nebyla v insolvenci nebo nevyhlásila bankrot,“ radí Vladislava Kindlová, obchodní ředitelka rodinné realitní kanceláře Domov Reality.

Každý, kdo zvažuje prodej nemovitosti, by měl vyhledat zkušeného odborníka s mnohaletými, všestrannými zkušenostmi. Zajímejte se také o to, kdo v kanceláři pracuje. Jsou to jen makléři, kteří pak při samotném obchodu shánějí nezbytné odborníky externě, nebo se jedná o tým specializovaných expertů, který spolupracuje s právníky, techniky, fotografy a designéry? I to by mělo ovlivnit vaše rozhodování.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: