Trápí vás vaginální mykózy? Zbavte se jich jednou provždy!

Trápí vás vaginální mykózy? Zbavte se jich jednou provždy!

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vaginální mykózy představují jeden z nejčastějších a nejnepříjemnějších zdravotních problémů žen.  Podle statistik jej alespoň jednou za život zažilo až 75 % žen a zhruba polovina z nich má s tímto onemocněním potíže opakovaně. Jak lze vaginální mykózu efektivně vyléčit?

Příznaky vaginální mykózy

Vaginální mykózu provází charakteristické svědění a pálení v oblasti vnějšího i vnitřního genitálu. Při močení dochází k pálení, otoku a silnému prokrvení vnější části rodidel a objevuje se i výtok z pochvy, který má bělavou či nažloutlou barvu. Charakteristické je i podráždění a zarudnutí této oblasti.

Jak mykóza vzniká

Původcem tohoto onemocnění je kvasinka Candida albicans. Ta by přirozeně nepůsobila žádné obtíže, pokud se však mikroflóra v pochvě dostane do nerovnováhy, a dojde tak k přemnožení škodlivých bakterií, problém je na světě. Velmi častým důvodem je tak užívání antibiotik, které naruší rovnováhu ve vaginální sliznici. Dalším důvodem může být i zvýšená hladina estrogenu, k čemuž dochází v těhotenství či při užívání hormonální antikoncepce. Negativním faktorem je rovněž cukrovka či stres, který způsobuje oslabení imunity či vyplavování určitých látek do krve, které mohou narušovat rovnováhu na vaginální sliznici. Taktéž se uvádí, že vaginální mykóza je syndromem koupališť léta, kdy je mnohem náročnější dodržovat hlavní hygienické zásady.

Léčba mykózy

Má-li žena podezření na vaginální mykózu, na místě je určitě návštěva gynekologa, který diagnózu potvrdí a předepíše příslušné léky. Léčba sama o sobě není až takovým problémem, je většinou jednoduchá a spočívá v zavádění speciálních kapslí či tablet dovnitř vagíny. Problémem je ovšem mykóza opakovaná, která se ženám vrací i přes antimykotické přípravky. V takovém případě se jako velmi účinná a podpůrná léčba ukázal enzymový lék Wobenzym. Průzkum v multicentrickém projektu sledoval 62 žen, které trpěly častými mykózami. Po zahájení léčby Wobenzymem však u všech pacientek došlo k výraznému zlepšení a dvě třetiny z nich navíc zůstaly zcela bez mykóz. Zlepšení bylo potvrzeno i po několika letech od ukončení léčby.

Preventivní opatření jsou na místě

Co se prevence týče, obecná doporučení jsou vcelku logická a všechny se týkají zamezení přemnožení kvasinek a plísní. Doporučuje se nenosit těsné prádlo a kalhoty a vlhké prádlo či plavky by ženy měly vždy co nejrychleji převléct. Zároveň je důležité používat speciální sprchové gely a mýdla a dodržovat hygienu před i po intimním styku. Preventivně je také vhodné užívat doplňky stravy s probiotickou kulturou, a to zvláště při oslabení organismu, užívání antibiotik, stresu apod. Dbát je také nutné na vyvážený jídelníček. Ženy trpící cukrovkou musí dodržovat pokyny lékaře. Škodu však mohou napáchat i lubrikační gely, ideální je vybírat ty s dezinfekční přísadou.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: