Trápí vás suché vlasy bez známek života? V létě je třeba jim dopřát zvýšenou péči

Trápí vás suché vlasy bez známek života? V létě je třeba jim dopřát zvýšenou péči

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Slunce, extrémní teploty, suchý vzduch a časté koupání. To vše má za následek, že jsou naše vlasy teď více zatěžovány než v jiných ročních obdobích. Jak o ně tedy během letního období pečovat?

Noste pokrývku hlavy

Tak jako během dne chráníte svou pokožku, je nutné myslet i na vlasy. Ani těm totiž nesvědčí přímé sluneční paprsky. Neznamená to, že byste měli nosit čepici či klobouk od rána do večera, ale pokuste se alespoň nějakou pokrývku hlavy nasadit v době, kdy je sluníčko nejsilnější, tedy v době od 11 do 15 hodin.

Oplachujte vlasy čistou vodou po koupání

Ať už se koupete v bazénu, v řece nebo u moře, po namočení vlasů je vždy propláchněte čistou vodou. To samé platí, i když se při sportu nadměrně zpotíte. Nemusíte vlasy ihned mýt, ale bohatě stačí, když jim jen dodáte trochu života za pomoci čisté vody a necháte je poté volně uschnout.

Pořiďte si kvalitní hřeben

Během léta jsou vlasy náchylnější k lámaní a třepení. Netrapte je proto rozčesáváním nekvalitním hřebenem. Ideální je pořídit si například kartáč z kančích štětin nebo kartáč dřevěný, který je k vlasům šetrnější a zabraňuje nadměrnému lámání.

Základem je kvalitní vlasová kosmetika

Více než kdy jindy, je v létě důležité používat kvalitní vlasovou kosmetiku. Nám se osvědčila vlasová řada od výrobce kosmetiky NevO Dead Sea Spa, která do svých produktů používá minerály z Mrtvého moře. Po mytí vlasů se používá vlasový kondicionér s obsahem minerálů, který obsahuje hydratační složky z Mrtvého moře, a tím zabraňuje poškození vlasů během sušení a česání. Nechává se působit pět minut a oplachovat byste jej měli vlažnou vodou. Kondicionér obnovuje lesk a barvu a vlasy po něm zůstávají hebké a příjemné na dotek.

Vlasová řada NevO Dead Sea Spa obsahuje taktéž bezoplachový hydratační vlasový krém, který vytváří ochranný film a zadržuje vlhkost vlasů uvnitř. Minerály a vitaminy B a E vlasy vyživují, posilují a chrání je před působením vnějších vlivů. Krém se používá do umytých a vlhkých vlasů nebo můžete nanést malé množství do vyfénovaných vlasů na konečky pro uhlazení.

V létě taktéž oceníte účinky vlasového séra s arganovým olejem. Sérum podporuje krevní oběh a metabolické procesy v pokožce hlavy, posiluje vlasové cibulky a vyživuje je, a tím stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich nadměrnému vypadávání. Vlasy jsou po několika aplikacích posílené, poddajné, hebké a celkově chráněné před poškozením.

Nezapomeňte na pravidelné zastřihování konečků

Ani v létě nevynechávejte pravidelné zastřihování konečků. Zbavíte se tím vysušených konců a třepení nebude postupovat dál do délek vlasů. Konečky byste měli zastřihnout alespoň jednou za dva měsíce.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: