Top 7 trendů v interiérovém designu pro rok 2024

Top 7 trendů v interiérovém designu pro rok 2024

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Svět se neustále vyvíjí a spolu s ním i naše domovy. Reflektují naši potřebu pohodlí, funkčnosti a estetiky. Interiérový design v roce 2024 přinesl vzrušující směs nový trendů, které reagují jak na technologický pokrok, tak na rostoucí touhu po udržitelnosti a osobním vyjádření. Podívejte se na top trendy, které vládnou interiérovému designu v tomto roce.

Přírodní materiály a udržitelnost

Přírodní materiály jako dřevo, kámen a kov jsou čím dál populárnější a klade se důraz na lokální zdroje a udržitelnost. Výrobky z recyklovaných materiálů a ručně vyráběné dekorace nebo poctivé kusy nábytku podporují ekologický životní styl a přidávají domovu jedinečný charakter.

Technologie integrovaná s elegancí

Inteligentní domácnosti se stávají ještě chytřejší a nejrůznější technologie se integrují do nábytku a dekorací, aniž by narušovaly estetiku prostoru. Lidé pořizují skryté nabíječky, senzory osvětlení nebo chytré domácí asistenty, které jsou designově zakomponované tak, aby byly praktické, přitom neviditelné.

Multifunkční prostory

S rostoucí potřebou flexibilního životního stylu se designéři zaměřují na multifunkční nábytek a proměnlivé pokoje. „V dnešní době je flexibilita v interiéru nejen o komfortu, ale také o nutnosti. Vytváříme prostory, které lze transformovat pro různé účely s ohledem na miniaturní plochu moderních domovů. Multifunkční nábytek, jako jsou rozkládací pohovky, výsuvné stoly nebo modulární úložné systémy jsou nepostradatelným prvkem v domácnostech, které se musí přizpůsobit různým úrovním života jejich obyvatel,“ doplňuje interiérová designérka Anke Glut.

Odvážné barvy a vzory

Neutralita ustupuje odvážnějším a osobitějším stylům. Teplé zemité tóny, syté jewel tóny a odvážné grafické vzory přináší do interiérů život a dynamiku.

Spojení interiéru s exteriérem

Větší okna, skládací dveře nebo zimní zahrady stírají hranici mezi vnitřním a vnějším prostředím, umožňují přirozené osvětlení a opticky zvětšují prostor.

Vintage a retro prvky

Letos opět ožívají vintage a retro detaily s moderním nádechem a přináší do domovů pocit nostalgie.

Zelené oázy a vnitřní vegetace

Pokojové rostliny a vertikální zahrady zůstávají nadále populární. „Indoor vegetace je esteticky příjemná, oživí jakoukoli část místnosti a má schopnost transformovat běžný prostor na místo pro regeneraci a inspiraci. V začleňování živé zeleně do interiérových konceptů vidím obrovský potenciál,“ dodává Anke Glut.

Trendy v letošním interiérovém designu reflektují touhu po harmonii, udržitelnosti a technologické integraci, aniž by se ztratil osobní a jedinečný charakter každého domova. Ať už jste nadšenci do technologií, milovníci přírody nebo hledáte cestu k osobnímu vyjádření, tento rok přináší širokou škálu možností, jak oživit váš životní prostor.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: